Սեպտեմբերի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 4000 կրակոց:
Արցախի  ՊՆ  մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե բացի հրաձգային զինատեսակներից, առաջնային գծի հարավարեւելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաեւ հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են առաջնագծում պահպանել թելադրողի իրենց դերը եւ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The adversary continued violating the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces, also from September 17 to 23.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 4,000 shots toward the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) military positions, and primarily with different-caliber shooting weapons, informed the press service of the Artsakh Ministry of Defense (MOD).
Aside from shooting weaponry, however, the adversary also used automatic grenade launchers toward the southeastern sector of the frontline.
But the NKR Defense Army vanguard units continue dictating the situation at the frontline, and they take the steps necessary to reliably maintain their combat positions.