ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը  եւ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են Իրանի միջուկային ծրագրի շուրջ իրավիճակի կարգավորումը, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Նրանք նաեւ  նշել են Գործողությունների համատեղ համապարփակ պլանի լիակատար իրականացման կարեւորությունը՝ որպես տարածաշրջանային կայունության եւ անվտանգության ապահովման կարեւոր փաստ։
Հաղորդվում է, որ հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության արդիական հարցերին, ինչպես նաեւ Ռուսաստան–Իրան–Ադրբեջան ձեւաչափով համագործակցությանը։

Президент России Владимир Путин и президент Ирана Хасан Роухани обсудили в телефонном разговоре урегулирование ситуации вокруг иранской ядерной программы, отметили важность полной реализации Совместного всеобъемлющего плана действий (СВПД), сообщает пресс-служба Кремля.
В ходе обмена мнениями по урегулированию ситуации вокруг иранской ядерной программы отмечена важность полной реализации Совместного всеобъемлющего плана действий – как важного фактора в деле обеспечения региональной стабильности и безопасности.
Отмечается, что в ходе разговора были затронуты некоторые актуальные вопросы двустороннего взаимодействия в различных сферах, а также проблематика сотрудничества в формате Россия-Иран-Азербайджан.