Վերջին տարիներին Հայաստանում շատ բան է դրական ուղղությամբ  փոխվել: Սեպտեմբերի 26-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այսպիսի կարծիք հայտնեց Ռամկավար-ազատական կուսակցության Կենտրոնական վարչության նախագահ Սերխիո Նահապետյանը, որը Հայաստան է ժամանել Արգենտինայից:
Նրա խոսքով՝ սա վերաբերում է ոչ միայն Երեւանին, այլ նաեւ երկրի ոչ խոշոր քաղաքներին, գյուղերին եւ բնակավայրերին: «4 տարի առաջ, երբ 10 օրով Հայաստան եկա, հողերն անմշակ էին: Հիմա բոլոր հողերը մշակված են: Եվ մենք դա նկատում ենք»,- նշեց կուսակցության Կենտրոնական վարչության նախագահը՝ հավելելով, որ փոփոխությունները միանգամից չեն կատարվում եւ որոշակի ժամանակ են պահանջում:

За последние годы в Армении очень многое изменилось в положительную сторону. Такое мнение на встрече с журналистами 26 сентября выразил председатель Центрального правления  Партии Рамкавар-Азатакан Серхио Нагапетян, прибывший из Аргентины.
Это, по его словам, касается не только Еревана, но и менее крупных городов, сел и населенных пунктов республики. «Четыре года назад, когда я приехал на 10 дней в Армению, земли не были обработаны. Сегодня все земли обработаны. И мы это замечаем», - отметил председатель Центрального правления партии, добавив при этом, что изменения происходят не сразу и требуют определенного времени.