ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երեւան կայցելեն հոկտեմբերի առաջին կեսին։ Այս մասին սեպտեմբերի 27-ին ասել է ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
Պատասխանելով Նյու Յորքում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման թեմայով հարցին՝ Նալբանդյանը նշեց, որ արդեն հաղորդվել է, որ կողմերը քննարկել են նախագահական մակարդակով հանդիպման հարցը եւ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների այցի գրաֆիկը։
«Համանախագահներին սպասում ենք Հայաստանում հոկտեմբերի առաջին կեսին։ Նրանք պատրաստություն կտեսնեն նախագահների հանդիպման համար»,– ասել է նախարարը՝ նշելով, որ այլ առաջարկներ չեն քննարկվել։

Сопредседатели МГ ОБСЕ посетят Ереван впервой половине октября.  Об этом заявил глава МИД Армении Эдвард Налбандян 27 сентября на пресс-конференции.
Отвечая на вопрос о тематике встречи глав МИД в Нью-Йорке, Эдвард Налбандян отметил, что, как уже сообщалось, стороны обсуждали вопрос организации встречи на уровне президентов и график визита сопредседателей МГ ОБСЕ.
«Сопредседателей ждем в Армении в первой половине октября. Они приедут для подготовки встречи президентов», - отметил министр, добавив, что иные предложения не обсуждались.