Տավուշի մարզում օրեր առաջ սարսափելի դեպք է գրանցվել: Սեպտեմբերի 27-ին, 32-ամյա կինը լույս աշխարհ է բերել առողջ երեխա ու նախնական տեղեկություններով, նետել զուգարանը:
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ կինը ծննդաբերել է հղիության 8.5 ամսում՝ տան պատշգամբում ու երեխային անմիջապես նետել զուգարանի անցքը: Երեխան մահացել է:
Կնոջը դեպքից հետո տեղափոխել են Բերդի բժշկական կենտրոն: Բերդի բժշկական կենտրոնի մանկաբարձա-գինեկոլոգիական բաժնի վարիչ Արմեն Գալստյանը մեզ հայտնեց, որ կնոջ վիճակը ներկայումս լավ է, երկուշաբթի նրան դուրս կգրեն:

В Тавушской области на днях произошел вопиющий случай. Согласно информации нашего источника, женщина  на сроке беременности в 8,5 месяцев 27 сентября родила малыша на балконе дома и сразу же выбросила его в туалет.
Ее саму после этого доставили в медцентр Берда. Как заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении –NEWS.am заведующий отделом акушерства и гинекологии больницы Армен Галстян, состояние 32-летней дамы удовлетворительное, в понедельник ее выпишут из больницы. По словам врача,  беременная женщина нигде не наблюдалась.