ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինը սեպտեմբերի 30-ին ԵԱՀԿ ԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հյուրը ծաղիկներ է խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։ Քրիստիան Վիգենինը եղել է նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին եւ արխիվային փաստաթղթերին, գրառում կատարել հուշամատյանում։
ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչը նշել է, որ մարդկության դեմ կատարված ոճրագործությունը երբեք չպետք է մոռանալ եւ հավելել. «Մոլորակի յուրաքանյուր մարդ պարտավոր է այցելել այս թանգարան, որպեսզի հիշի եւ չմոռանա տեղի ունեցածը»։

YEREVAN.- OSCE PA Special Representative on the South Caucasus Kristian Vigenin, accompanied by head of the Armenian delegation to the OSCE PA Hermine Naghdalayan visited the Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial in Yerevan on Saturday.
They laid flowers at the eternal fire and in silence and honoured the memory of the Holy Martyrs. They had also been in the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with documents proving the Armenian Genocide and observed the exhibits.
Kristian Vigenin said the crime committed against the humanity should never be forgotten and stated: “Each person in the planet should visit this Museum to remember and not forget what has happened”.