Դոլարով Ուկրաինայի եւ Վրաստանի ՀՆԱ-ն ավելի շատ է նվազել, քան Հայաստանինը: Այս մասին հոկտեմբերի 3-ի Ազգային ժողովի նիստում հայտնել է Ազգային ժողովի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ղեկավար, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը «Ելք»  դաշինքի՝ Եվրասիական միությունից դուրս գալու նախագծի քննարկման ելույթի ժամանակ:
Ընդդիմությունը հայտարարում է, որ Եվրասիական միության անդամակից լինելով՝ Հայաստանի ՀՆԱ-ն դոլարով կրճատվել է: Մինչ 2008 թվականի ճգնաժամը այն կազմում էր 11,9 մլրդ, իսկ 2016 թվականին՝ մոտ 10,7 մլրդ, այսինքն՝  նվազել է ավելի քան 10 տոկոսով:
Դրան ի պատասխան՝ Աշոտյանը նշել է, որ եվրոպական ինտեգրացիան ընտրած երկրների ցուցանիշները բացարձակապես լավը չեն. ՀՆԱ-ի անկումը դոլարով Վրաստանում կազմել է 14 տոկոս, Մոլդովայում՝ 16 տոկոս, Ուկրաինայում՝ 22 տոկոս:

В долларах ВВП Украины и Грузии сократился ещё больше, чем в Армении. Об этом заявил в  Национальном Собрании 3 октября глава парламентской Комиссии по внешним отношениям, заместитель председателя правящей Республиканской партии Армении Армен Ашотян, выступая на  обсуждении предложенного блоком «Выход» проекта заявления о выходе страны из Евразийского союза.
Прозападная оппозиция заявляет, что из-за членства Армении в  Евразийском союзе ВВП страны в долларовом выражении сократился. До кризиса 2008 года он составлял 11,9 млрд., а в 2016 году – около 10,7 млрд., то есть снизился более чем на 10%. В ответ на это Ашотян заметил, что показатели стран, избравших европейскую интеграцию, абсолютно не лучше: спад ВВП в долларовом эквиваленте в Грузии составил 14%, в Молдавии – 16%, на Украине – 22%.