Արդշինբանկը նվազեցրել է անշարժ գույքի գրավով վարկերի տոկոսադրույքների առավելագույն շեմը եւ բարելավել վարկավորման պայմանները: ՀՀ դրամով սպառողական վարկերի տարեկան տոկոսադրույքը սահմանվել է 14.25-19.95% առանց եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի առկայության, 14.25-17.75%` եկամուտների վերլուծությամբ: Էքսպրես վերանորոգման ԱՄՆ դոլարով վարկերինը` 12.75-17.95% առանց եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի առկայության, 12.75-15.25` եկամուտների վերլուծությամբ, եվրոյով վարկերի դեպքում` 12-14.95%, 12-13.45% համապատասխանաբար:
Ըստ բարելավված պայմանների այժմ հնարավոր է ստանալ մինչեւ 40 մլն. ՀՀ դրամ, 80,000 ԱՄՆ դոլար եւ 70,000 եվրո վարկ:
«Նախկինում Բանկը վարկերը տրամադրում էր առանց եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի առկայության, որը անշարժ գույքի գրավով վարկերի ամենամեծ առավելություններից էր: Այժմ մենք հնարավորություն ենք տալիս մեր հաճախորդներին ստանալ վարկը նաեւ եկամուտների վերլուծությամբ՝ ավելի ցածր տոկոսադրույքներով: Բարելավվել են վարկի վերանայման պայմանները, ինչպես նաեւ սահմանվել են պայմաններ վերաֆինանսավորման համար: Մասնավորապես, այլ բանկից կամ վարկային կազմակերպությունից վարկի տեղափոխման դեպքում տոկոսադրույքը կարող է սահմանվել 0.5-1 տոկոսային կետով ցածր, իսկ առավելագույն գումարը՝ մինչեւ պայմանագրային գումարի 120%: Ավելին, վարկավորման պայմաններով նախատեսվում է գույքի վնասի եւ վարկառուի՝ դժբախտ պատահարի հետեւանքով կյանքի եւ աշխատունակության կորստի ապահովագրություն, որի փոխհատուցումը պատահարի դեպքում ստանում է անմիջապես վարկառուն», - նշեց Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Հիշեցնենք նաեւ, որ Արդշինբանկի անշարժ գույքի գրավով վարկերը հնարավորություն են տալիս ստանալու 5% հետվճար (cash-back) ` ժամանակացույցով մարված տոկոսագումարից:
Անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի մասին հավելյալ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ այցելելով Բանկի պաշտոնական կայքէջ, զանգահարելով (012)222222 հեռախոսահամարին կամ օգտվելով կայքի «Հետզանգի պատվեր» ծառայությունից:

Адшинбанк улучшил условия выдачи кредитов под залог недвижимости, снизив максимальный уровень процентных ставок.
Как сообщает пресс-служба банка, теперь процентная ставка потребительского кредита под залог недвижимого имущества в Драмах составляет 14,25-19,95% (без предоставления справки о доходах) и 14.25-17.75% - с предоставлением справки о доходах. Экспресс -  кредит на ремонт теперь можно взять: в долларах США (без предоставления справки о доходах) под 12.75-17.95%, (со справкой о доходах) под 12.75-15. 25%, в Евро, соответственно, под 12-14.95% (без   справки о доходах) и 12-13.45% (со справкой о доходах).
Согласно новым условиям, максимальная сумма кредита составляет 40 миллионов драмов, 80 тысяч долларов США или 70 тысяч Евро.
«Большим преимуществом кредита является тот факт, что заемщику не нужно представлять в банк справку о доходах, что  очень удобно. По новым условиям мы сохранили эту возможность, но дали шанс клиентам получить кредит по более низкой ставке в случае предоставления банку справки о доходах. Также нами разработаны выгодные условия рефинансирования кредитов. В случае, если клиент переведет свой кредит, взятый в другом банке, в Ардшинбанк, процентная ставка может быть уменьшена на 0,5-1% от первоначальной ставки кредита, а максимальная сумма наоборот увеличена до 120 %. Большим преимуществом кредита, также, является тот факт, что при страховом случае потери работоспособности или имущества возмещение получает не банк, а сам заемщик»,- прокомментировал новые условия кредитования директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян.
Более подробную информацию об услугах и условиях обслуживания можно получить, перейдя по этой ссылке https://goo.gl/Gn7U15, позвонив в работающий круглосуточно Коммуникационный центр банка (012)222222 или воспользовавшись сервисом на сайте банка  «Обратный звонок».
ЦБ Армении призвал к бдительности: Не путать новые 20000-драмовые купюры и сувенирные «деньги»
Сувениры не являются деньгами, и попытка расплатиться сувенирами является уголовно наказуемым деянием…
Курс национальной валюты Турции вновь снизился
В сентябре вице-президент страны Джевдет Йылмаз…
ЦБ РФ повысил ключевую ставку до 13%
ВТБ (Армения) возглавил Ара Авагян
Сегодня ВТБ (Армения) обслуживает в республике свыше 380 тысяч розничных и 11 тысяч корпоративных клиентов...