Հոկտեմբերի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը շարունակել է մնալ հարաբերական հանգիստ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1100 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The operative situation along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces has remained relatively calm, from October 1 to 7.
During this time, however, the adversary violated the ceasefire by firing more than 1,100 shots toward the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR) military positions, and primarily with different-caliber shooting weapons, informed the press service of the Artsakh Ministry of Defense (MOD).
But the NKR Defense Army vanguard units continue controlling the operative and tactical situation, and they take necessary steps to reliably maintain their combat positions.