Արմավիրում ապրիլի 12-ին 38-ամյա կնոջ սպանության մեջ մեղադրվող Բախշի Մարտիրոսյանն ընդունում է իրեն առաջադրված մեղադրանքը: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց նրա պաշտպան Համլետ Ստեփանյանը:
«Բախշի Մարտիրոսյանն ասում է, որ նման քայլի դիմելու դրդապատճառներ են եղել, որոնց մասին ինքը կարող է պարզաբանումներ տալ»,- ասաց պաշտպանը:
Նշենք, որ այս գործն օրերս ուղարկվել է դատարան: Ըստ մեղադրանքի՝ Բախշի Մ.-ն կնոջը կասկածել է ամուսնական անհավատարմության մեջ: Խանդի հողի վրա նրան ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ՝ Բախշին ապրիլի 12-ին գնացել է Արմավիր եւ սպասել այնքան, մինչեւ կինը դուրս գա խմորեղենի արտադրամասից: Աննկատ հետապնդելով կնոջը՝ տղամարդը մեկ փողանի կարճեցված փողով հրացանից մեկ անգամ կրակել է նրան՝ տեղում սպանելով:
Բացի դրանից, Բախշի Մ.-ն, համաձայնությամբ գալով Այգեւորդ Հ.-ն հետ, 2016թ. հոկտեմբերին Դդմաշենում գաղտնի հափշտակել են 1500 ԱՄՆ դոլար և շուրջ 8000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք ոսկյա զարդեր:
Բախշի Մ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1,1 կետով: Նա կալանավորված է:
Գործը քննվելու է Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ 2017թ. ապրիլի 12-ին երեկոյան սպանություն է տեղի ունեցել Արմավիր քաղաքում: Հանրապետության 1 հասցեում հայտնաբերվել է 38-ամյա Սյուզաննա Գալստյանի դին` գլխի շրջանում հրազենային վնասվածքով:
Սպանություն՝ Վանաձորում. Սպանվածը հայտնի էր քրեական պատմություններով. Ամիսներ առաջ կրակել էին նրա կնոջ ուղղությամբ
Ավտոմեքենայի և սպանվածի վրա հայտնաբերվել են կրակոցի բազմաթիվ հետքեր...
Թուրքիայի ոստիկանությունը փախուստի դիմած ավելի քան հազար հանցագործի բռնելու մասշտաբային գործողություն է իրականացրել
Թուրքիայի ոստիկանությունը բնել է ավելի քան հազար փախստական հանցագործի...
Փարիզում երեք վրացի ձերբակալվել է Պուշկինի հազվադեպ հրատարակությունների գողության մեղադրանքով
Փարիզում ձերբակալվել է երեք վրացի...
ԱՄՆ-ը Մեքսիկայից պահանջում է արտահանձնել «Սինալոա» թմրակարտելի առաջնորդներից մեկին
ԱՄՆ արդարադատության նախարարության ղեկավարը պարզաբանել է, որ Պերես Սալասը ղեկավարել է նարկոկարտելի արշավանքները, այդ թվում՝ պատասխանատու լինելով մարդկանց սպանության, առևանգման և խոշտանգումների համար...
Ավստրալիայի ոստիկանությունը Մելբուռնում 150 կիլոգրամ կոկաին է առգրավել
Կոկաինը թաքցված էր բեռնանավի ստորին հատվածում...
Սանկտ Պետերբուրգի «ադրբեջանական մաֆիայի» առաջնորդին Ադրբեջանից արտահանձնել են Ռուսաստան. MK
Պարզվել է, որ այս տարվա հունիսի 1-ից մինչև հունիսի 30-ը Մամեդովը այլ ծանոթների հետ «թեթև պատրվակով...

Обвиняемый в убийстве жены житель Армавира Бахши Мартиросян признает вину.
Как сообщил корреспонденту Новости Армении - NEWS.am адвокат Гамлет Степанян, его подзащитный утверждает, что у него были мотивы, о которых он может сообщить.
Согласно обвинительному заключению, Башхи Мартиросян заподозрил супругу Сюзанну Галстян в неверности. На почве ревности 12 апреля он отправился в Армавир и дождался, пока жена выйдет из кондитерского цеха. Незаметно подкравшись, мужчина застрелил жену из ружья.
Помимо этого, Бахши М. в октябре 2016 г вступив в сговор с Айгевордом А. в селе Ддмашен похитили 1500 долларов и золото на 800 долларов.
Башхи М. предъявлено обвинение по ч.1 статьи 104 и п1.1 ч.3 статьи 177 УК. Обвиняемый арестован. Дело находится в суде Армавирской области.
Парламент Сальвадора продлил режим ЧП для борьбы с преступностью
«Мы продлеваем срок действия чрезвычайного положения, чтобы и дальше обеспечивать вашу безопасность и безопасность вашей семьи...
В США колумбийского наркобарона одного из самых известных картелей в мире приговорили к 45 годам заключения
«Клан дель Гольфо» - могущественный наркокартель, контролирующий маршруты поставок кокаина в Мексику и Соединенные Штаты...
В Армении зафиксирован 50-процентный рост случаев убийств
Однако выполнение задач, возложенных на полицию, заключается не только в …
Парламент Сальвадора одобрил проведение групповых судебных процессов для членов банд
Эти положения - инструмент, который позволит генеральной прокуратуре республики инициировать переходные процессы, которые включают в себя группировку...
ANSA: Граждане Азербайджана попались на перевозке рекордной партии кокаина у берегов Сицилии
Сообщается, что среди 15 арестованных на судне под флагом Палау были граждане Украины, Турции и Азербайджана…
В Черногории задержали смотрящего за Кубанью Жорика Манукяна (Тбилисского)
В январе 59-летнего мужчину заочно обвинили по статье о занятии высшего положения в преступной иерархии...