Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի երկրորդ օրը ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն իր կեցավայրում ընդունել է Իրանի նավթի նախարար Բիժան Զանգանեին եւ էներգետիկայի նախարար Սաթթար Մահմուդիին:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպումների ընթացքում զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել էներգետիկայի ոլորտում երկկողմ համագործակցության մակարդակից եւ վստահությամբ նշել, որ երկու հարեւան պետություններն ունեն փոխգործակցության զարգացման մեծ հնարավորություններ: Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ ՀՀ վարչապետի պաշտոնական այցը նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ փոխշահավետ հարաբերություններին: Իրանական կողմն ընդգծել է, որ շահագրգռված են Հայաստանի հետ կապերի ընդլայնմամբ ու խորացմամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են գազ՝ էլեկտրաէներգիայի դիմաց ծրագրի ընդլայնմանը, միջկառավարական հանձնաժողովի առաջիկա նիստում քննարկվելիք հարցերին, Մեղրիի ՀԷԿ-ի ծրագրին, Հայաստան-Իրան-Թուրքմենստան եռակողմ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:

YEREVAN. – On the second day of his official visit to Iran, Prime Minister Karen Karapetyan of Armenia received—in his residence—Iranian Petroleum Minister Bijan Namdar Zangeneh, and Energy Minister Sattar Mahmoudi.
The interlocutors expressed their satisfaction with the level of bilateral cooperation in the energy sector, and noted that two neighboring countries have great opportunities for development of respective cooperation, press office of the government of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The parties expressed confidence that the Armenian PM’s official visit to Iran will give new impetus to mutually beneficial bilateral relations.
In addition, the Iranian side stressed that it is interested in the expansion and deepening of ties with Armenia.