ԱՄՆ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը դժգոհ է մնացել «Ի՞նչ է կատարվել» գրքից, որը հեղինակել է իր կինը՝ Հիլարի Քլինթոնը։ Այս մասին հայտնել է Քլինթոն ընտանիքի մասին մի քանի գիրք գրած Էդվարդ Քլյայնը, հայտնում է Page Six–ը։
«Նախքան Հիլարին ձեռագիրը հրատարակություն կուղարկեր, Բիլին էր տվել՝ այն կարդալու։ Նա մեծաթիվ փոփոխություններ էր կատարել կարմիր մատիտով։ Բայց Հիլարին անգամ չուզեց դրանք կարդալ, ինչն այնպես էր զայրացրել Բիլին, որ վերջինս գիրքն աղբամանն էր նետել»,– ասել է Քլյայնը։
Նրա խոսքով՝ Բիլը կարծում էր, որ գիրքը Հիլարիին ներկայացնում է որպես չարացած եւ մոլորված կին, իսկ այդ որակները չեն համապատասխանում մարդուն, որն ուզում է համաշխարհային առաջնորդ դառնալ։
«Նա ատում էր նաեւ անվանումը, քանի որ համարում էր, որ երբ մարդիկ կարդան «Ի՞նչ է կատարվելը», կասեն՝ դու պարտվել ես։ Բիլը խնդրել էր նրան հետաձգել գրքի հրատարակումը եւ նորից գրել այն, ինչին Հիլարին պատասխանել էր, թե գիրքն ավարտված է եւ հրատարակվելու է հենց այդ տեսքով»,– ասել է Քլյայնը եւ հավելել, որ ամուսինները գրեթե չեն շփվում։ «Նրանք արդեն մի քանի ամիս չեն շփվում՝ տեղեկություններ փոխանակելով ընկերների եւ իրավաբանների միջոցով»,– ասել է նա։

Билл Клинтон, бывший президент США и муж Хиллари Клинтон, остался недоволен книгой «Что случилось», которую выпустила супруга. Об этом сообщил автор нескольких книг о семье Клинтон Эдвард Кляйн, передает Lenta  со ссылкой на Page Six.
«Перед тем как Хиллари отправила рукопись издателю, она дала Биллу почитать ее. Он внес значительные правки красным карандашом. Но она даже читать их не стала, а он так обозлился, что выкинул всю рукопись в мусорное ведро», — рассказал Кляйн о своей беседе с близким другом семьи бывшего президента. По словам собеседника писателя, Билл считал, что книга выставляет Хиллари озлобленной и растерянной, а эти качества не подходят человеку, который хотел быть мировым лидером.
«Он возненавидел и само название, потому что он считал, когда люди прочтут «Что случилось», они скажут «ты проиграла». Билл попросил ее отсрочить выпуск книги и переписать ее, но та накричала и заявила: «Книга закончена, и опубликована она будет именно в таком виде!» — подытожил Кляйн.
Он также отметил, что супруги почти перестали общаться. «Критика Билла — которую Хиллари считает отсутствием симпатии — отстранила их друг от друга. Они уже несколько месяцев не общаются, предпочитая коммуницировать через друзей и юристов», — поведал Кляйн.
Представитель Хиллари Клинтон отмел все эти наветы и назвал Кляйна «жалким человеком». Представитель Билла Клинтона, в свою очередь, заявил о патологический склонности автора ко лжи.