Վերջերս խորհրդարանի պատգամավորների միջեւ տեղի ունեցած միջադեպը կքննի Էթիկայի հանձնաժողովը։ Հոկտեմբերի 10-ին՝ լրագրողների հետ զրույցում, այս մասին հայտնել է Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Արա Բաբլոյանը։
Հարցից, թե կարո՞ղ է արդյոք նա՝ որպես մանկաբույժ, բուժել չարաճճի կռվարարներին, Բաբլոյանը սկզբում փորձեց խուսափել պատասխանից, սակայն հետո, այնուամենայնիվ, պատասխանեց․ «Քննարկումները խորհրդարանում կարող են անցնել խաղաղ պայմաններում, բայց կարող են նաեւ լինել ավելի էմոցիոնալ։ Պատգամավորների կարգապահությանը հետեւում է Էթիկայի հանձնաժողովը, որը եւ կքննի այդ գործը»։
Հիշեցնենք, որ մի քանի օր առաջ խորհրդարանում ընդհարում էր տեղի ունեցել իշխող հանրապետական կուսակցության պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանի եւ ընդդիմադիր «Ելք» դաշինքի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ։

Недавний инцидент между депутатами парламента рассмотрит Комиссия по этике. Об этом заявил в беседе с журналистами 10 октября спикер парламента Армении Ара Баблоян.
На вопрос, может ли он, как педиатр, излечить драчунов и проказников, Баблоян досадливо отмахнулся, но затем всё же ответил: «Обсуждения в парламенте могут проходить в мирной обстановке, а могут – и в более эмоциональной. За дисциплиной депутатов следит Комиссия по этике, которая и рассмотрит этот инцидент».
Напомним, что несколько дней назад в парламенте произошла стычка между депутатом от правящей Республиканской партии Армении Арташесом Гегамяном и главой фракции оппозиционного блока «Выход» Николом Пашиняном.