ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՝Վանաձորում հրդեհի հետեւանքով մանկահասակ երեխայի մահվան դեպքի առթիվ:
ՀՀ Քննչական կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ 2017թ. հոկտեմբերի 12-ին՝ ժամը 20:45-ին, ՀՀ ԱԻՆ Լոռու մարզային հրդեհային եւ տեխնիկական անվտանգության տեսչությունից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ հրդեհ է բռնկվել Վանաձոր քաղաքում գտնվող առանձնատներից մեկում, որտեղ հայտնաբերվել է 2013թ. ծնված երեխայի դի՝ մասնակի այրված վիճակում:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ ՀՀ ՔԿ Լոռու մարզային քննչական վարչության պետ Թաթուլ Շուշանյանի գլխավորությամբ: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, անհետաձգելի դատավարական այլ գործողություններ:
Նախնական տվյալներով՝ հրդեհի բռնկման ժամանակ մանկահասակ երեխան տանը գտնվել է մենակ. մայրը մյուս երեք երեխաների հետ տանից բացակայել է:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նույն օրը հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 109-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ հրդեհի առաջացման պատճառները, երեխայի մահվան հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

В Лорийском областном следственном управлении Следственного комитета  Армении возбуждено уголовное дело по факту гибели малолетнего ребенка в результате пожара в Ванадзоре.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе СК Армении, 12 октября в 20:45 поступил сигнал о том, что в одном из собственных домов в Ванадзоре вспыхнул пожар, в доме обнаружено частично обгоревшее тело ребенка 2013 года рождения.
Сразу же на место происшествия отправилась оперативно-следственная группа, где был произведен осмотр, а также проведены другие неотложные процессуальные действия.
Согласно предварительным данным, в момент возгорания ребенок находился дома один, мать вместе с другими тремя детьми отсутствовала.
По факту гибели ребенка возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 109 Уголовного кодекса Армении. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела.