Հոկտեմբերի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում նախորդ շաբաթներից հաստատված հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Արցախի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից՝ առանձին դեպքերում կիրառելով նաեւ խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը առաջնագծում շարունակում են մնալ թելադրողի դերում եւ վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

STEPANAKERT. – The operative situation along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces has remained relatively calm, from October 8 to 14.
During this time, however, the adversary violated the ceasefire by firing primarily with shooting weapons, the press service of Republic of Artsakh Ministry of Defense (Nagorno-Karabakh Republic/NKR MOD) informed Armenian News-NEWS.am. But in some cases, it made use also of large-caliber automatic weapons.
The NKR Defense Army vanguard units, however, continue dictating the situation at the frontline and confidently carrying out their military watch.