Դաշնակահարուհի Վիտալինա Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայան՝ դերասան Արմեն Ջիգարխանյանի կինը, Մոսկվայի ոստիկանություն է դիմել՝ խնդրելով օգնել իր ամուսնուն տուն վերադարձնել: Mash-ը հայտնում է, որ Արմեն Ջիգարխանյանը մի քանի օր առաջ կորել է:
«Արմենի մոտ հիվանդության պատճառով զայրույթի բռնկումներ են լինում: Վերջերս մենք վիճեցինք: Եվ անսպասելի եկան նրա ինչ-որ հին ընկերներ»,- ասել է Ցիմբալյուկ Ռոմանովսկայան:
Mash-ը հայտնում է, որ այդ ընկերներն են եղել Հայրապետ Հովհաննիսյանը եւ Արթուր Սողոմոնյանը: Արմեն Բորիսովիչը նրանց հետ գնացել է անհայտ ուղղությամբ եւ փաստացի դադարել է կնոջ հետ կապ հաստատել:
«Այդ օրից ես նրան չեմ տեսել, սակայն մեկ անգամ խոսել եմ: Նա ասաց, որ ինձ կսպանի: Ես ոչ մի բան չեմ հասկանում»,- պատմել է Վիտալինան:

Пианистка Виталина Цымбалюк-Романовская, жена актёра Армена Джигарханяна, обратилась в полицию Москвы с просьбой помочь вернуть домой её мужа. Как сообщает телеграм-канал Mash, Армен Джигарханян пропал из дома несколько дней назад.
« У Армена из-за его болезни иногда случаются вспышки гнева. Недавно мы поругались. И неожиданно приехали какие-то его старые друзья», — цитирует канал Цымбалюк-Романовскую.
Как пишет Mash, этими друзьями оказались некие Айрапет Оганесян и Артур Согоманян. Армен Борисович уехал с приятелями в неизвестном направлении и практически перестал выходить на связь с супругой.
« С тех пор я его не видела, но один раз говорила. Он сказал, что убьёт меня. Я ничего не понимаю», — рассказала Виталина, передает Life