Վրաստանի նախկին նախագահ եւ Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սաակաշվիլին Խարկովում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ վստահաբար հայտարարել է, որ Ուկրաինայի իշխանությունները փորձում են իրեն վերացնել: Ելույթի տեսանյութը հրապարակվել է Facebook-ի նրա էջում:
«Ես հաստատ գիտեմ, որ նրանք փորձում են ինձանից ազատվել: Նրանք կարող են թեւերս ոլորել, արտաքսել: Նույնիսկ սպանել, դա խնդիր չէ: Ես դրանից չեմ վախենում»,- ասել է նա:
Սաակաշվիլին իր կողմնակիցներին կոչ է արել հոկտեմբերի 17-ին մասնակցել Գերագույն ռադայի դիմաց անցկացվող ակցիային՝ հաջակցություն հակակոռուպցիոն բարեփոխումների: Ակտիվիստների պահանջների թվում են հակակոռուպցիոն դատարանի ստեղծումը, ընտրությունների մասին նոր օրենքի ընդունումը եւ պատգամավորական անձեռնմխելիության չեղարկումը:
Սաակաշվիլին Ուկրաինայի նախագահ Պորոշենկոյին մեղադրել է գողապետության մեջ՝ հայտարարելով, որ նա Ուկրաինայով զբաղվելու ժամանակ չունի ակտիվորեն բիզնեսը վարելու պատճառով:

Бывший президент Грузии и экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили на митинге в Харькове выразил уверенность в том, что украинские власти попытаются его устранить. Видеозапись выступления опубликована на странице политика в Facebook.
«Я точно знаю, что они попытаются от меня избавиться. Они могут меня скрутить, депортировать. Даже убить, это не проблема! Я этого не боюсь», — сказал он.
Саакашвили призвал сторонников выйти 17 октября на акцию перед Верховной радой в поддержку антикоррупционных реформ. Среди требований активистов — создание антикоррупционного суда, принятие нового закона о выборах и отмена депутатской неприкосновенности.
Кроме того, он обвинил президента Порошенко в клептократии, заявив что ему некогда заниматься Украиной из-за активного ведения бизнеса.