Հարավային Կորեան դիտարկում է Հյուսիսային Կորեայի դեմ պատժամիջոցների հնարավորությունը։ Այս մասին ասել է Հարավային Կորեայի ԱԳ փոխնախարար Լիմ Սուն Նամը՝ նշելով, որ որոշումը դեռ չի ընդունվել, փոխանցում է Reuters–ը։
Սեուլում կայացել է ԱԳ փոխնախարար Լիմ Սուն Նամի, ԱՄՆ փոխպետքարտուղար Ջոն Սալիվանի եւ Ճապոնիայի փոխարտգործնախարար Շինսուկե Սուգիյամայի հանդիպումը։
«Մենք մեր գնահատականներն ենք տվել ներկայիս իրավիճակին եւ  հաստատել ենք, որ հավատարիմ ենք Հյուսիսային Կորեայի միջուկային ծրագիրը խաղաղ մեթոդներով դադարեցնելուն»,– ասել է Լիմը լրագրողներին եւ հավելել, որ հանդիպմանը նաեւ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ձեռնարկել դիվանագիտական ջանքեր երեք երկրների քայլերի սերտ համակարգման համար։

Южная Корея рассматривает возможность введения санкций в отношении Северной Кореи. Об этом заявил заместитель министра иностранных дел Южной Кореи Лим Сун-Нам, отметив, что  решение пока не принято, передает Reuters.
В Сеуле состоялась встреча заместителя министра иностранных дел Лим Сун-Нам с заместителем госсекретаря США Джоном Салливаном и заместителем министра иностранных дел Японии Шинсуке Сугиямой.
«Мы поделились нашими оценками нынешней ситуации и подтвердили приверженность к полному прекращению ядерной программы Северной Кореи мирными методами», - сказал Лим журналистам на совместной пресс-конференции. «Мы также договорились приложить все возможные дипломатические усилия, в том числе санкции и диалог, посредством тесной координации между тремя странами»,- отметил он.