Հայաստանի արդյունաբերական աճի մեջ գերիշխում է պատրաստի արտադրանքը։ Այս մասին հոկտեմբերի 18-ին՝ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, ասել է տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը։
2017-ի հունվար–օգոստոս ժամանակահատվածում արդյունաբերական արտադրանքի աճը կազմում էր 12.4 տոկոս։ Ընդ որում, աճի 82 տոկոսը բաժին էր ընկնում վերամշակող արդյունաբերությանը։
Մասնավորապես՝ 35 տոկոսով աճել է ալկոհոլային արտադրանքի արդյունաբերություն, 47 տոկոսով՝ տեքստիլ արտադրանքը, 24 տոկոսով՝ պատրաստի  հագուստի, 18 տոկոսով դեղագործական, 40 տոկոսով՝ ոսկերչական իրերի արտադրանքը։ 2017-ի առաջին կիսամյակում  մոտ 20 տոկոսով աճել է մեկ աշխատակցի հաշվարկով բաժին ընկնող արդյունաբերությունը։

В промышленном росте Армении доминирует готовая продукция. Об этом заявил на пресс-конференции 18 октября министр экономического развития и инвестиций Армении Сурен Караян.
В январе-августе 2017 г рост промышленного производства составил 12,4%. Причём 82% роста пришлось на перерабатывающую промышленность.
В частности, на 35% выросло производство алкогольных напитков (в т. ч. вино и коньяк), на 47%  - текстильной продукции, на 24% - готовой одежды, на 18% - фармацевтики, на 40% - ювелирных изделий. По итогам I полугодия 2017 г выросло и производство в пересчёте на одного работника – примерно на 20%.