Ռուսաստանը դատապարտում է Հյուսիսային Կորեայի միջուկային փորձարկումները ու կատարում է բոլոր այն որոշումները , որոնք ՄԱԿ ԱԽ-ն կայացրել է Փհենյանի նկատմամբ, հայտնել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, փոխանցում է «Ռոսիյսկայա գազետան»։
«Այո, մենք անկասկած դատապարտում ենք միջուկային փորձարկումները, որոնք ԿԺԴՀ-ն է իրականացնում»,- հայտնել է նա՝ հավելելով, որ Մոսկվան կատարում է Հյուսիսային Կորեայի վերաբերյալ ՄԱԿ ԱԽ բոլոր որոշումները։
«Ես ուզում եմ դա շեշտել, գործընկերներ, որպեսզի այստեղ ոչ մի երկակի մեկնաբանություն չլինի»,- նշել է Ռուսաստանի առաջնորդը «Վալդայ» բանավեճի ակումբի ամփոփիչ նստաշրջանում։

Россия осуждает ядерные испытания в Северной Корее и выполняет все решения, которые были приняты в отношении Пхеньяна Советом Безопасности ООН. Об этом 19 октября заявил президент Владимир Путин, передает Российская газазета.
«Да, мы безусловно осуждаем ядерные испытания, проводимые КНДР», - заявил он, добавив, что Москва «полностью выполняет» все решения Совбеза ООН в отношении Северной Кореи.
«Я хочу это подчеркнуть, коллеги, чтобы здесь не было никакого двойного толкования», - отметил российский лидер, на итоговой пленарной сессии дискуссионного клуба «Валдай».