Վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին ու նախագահ Գեորգի Մարգվելաշիվիլին Վրաստանում անցկացվող ՏԻՄ ընտրությունների առաջին քվեարկողներից են եղել ։
ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ Գեորգի Կվիրիկաշվիլին հայտնել է, որ «իր ձայնը տվել է Թբիլիսիին, որտեղ բոլորը ուրախ կապրեն, որտեղ կան կանաչ գոտիներ, որպեսզի մեր բնակչությունը կարողանա ազատ շնչել, որտեղ կրթական համակարգը կանոնակարգված է ու որտեղ կա բարձր տնտեսական դիմանիկա։ Ես ձայնը տվել եմ ավելի լավ Թբիլիսիի»։
Նախագահը նշել է, որ տրամադրված երեք քվեաթերթիկներում նա ընտրել է երեք տարբեր սուբյեկտ, այլ ոչ թե մեկ թիմի ներկայացուցիչների։ «Այդպիսին է եղել իմ ընտրությունը»,- շեշտել է Մարգվելաշվիլին։
Երկրի քաղաքացիները պետք է ընտրեն քաղաքների ու շրջանների 64 քաղաքապետերի, նաեւ 64 տեղական օրենսդրական մարմինների (սակրեբուլո) պատգամավորների։ Ընդամենը երկրում բացվել է ավելի քան 3․3 հազար ընտրատեղամաս։

Премьер-министр Георгий Квирикашвили и президент Георгий Маргвелашвили одними из первых проголосовали на проходящих в Грузии муниципальных выборах.
Как сообщает РИА Новости со ссылкой на грузинское телевидение, Георгий Квирикашвили заявил, что «отдал свой голос Тбилиси, в котором всем весело жить, в котором есть зеленые зоны, чтобы наше население могло свободно дышать, в котором система образования урегулирована и где есть высокая экономическая динамика. Я отдал голос еще лучшему Тбилиси».
Президент отметил, что на предоставленных трех бюллетенях он выбрал три разных субъекта, а не представителей одной команды. «Таков мой выбор», — подчеркнул Маргвелашвили.
Гражданам страны предстоит выбрать 64 мэра городов и районов, а также депутатов в 64 муниципальных законодательных органа (сакребуло). Всего в масштабах страны открылись более 3,3 тысячи избирательных участков.