Վրաստանի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հաշվարկել է քվեաթերթիկների 84,53 տոկոս։ Թբիլիսիի քաղաքապետի ընտրություններում առաջատարը «Վրացական երազանքի» թեկնածու Կախ Կալաձեն է, ով այս պահին ստացել է 51,41 տոկոս ձայն, հաղորդում է «Նովոստի Գռուզիան»։
Երկրորդ տեղում անկախ թեկնածու Ալեքսանդր Էլիսաշվիլին է, ով ստացել է 17,53 տոկոս ձայն։
Նախկին իշխող կուսակցության՝ «Միասնական ազգային շարժման» թեկնածու Զաալ Ուդումաշվիլին ստացել է 16,33 տոկոս ձայն։
«Բաքրաձե, Ուգուլավա-Եվրոպական Վրաստան» բլոկի թեկնածու Ելենա Խոշտարիան ստացել է 6,96 տոկոս ձայն։
«Վրաստանի հայրենասերների ալյանսի» թեկնածու Իրմա Ինաշվին ստացել է 2,97 տոկոս ձայն։
Ներկայումս Վրաստանի ԿԸՀ-ն հաշվարկել է 737 ընտրատեղամասերից 620-ի տվյալները։
Վրաստանի մեծությամբ երկրորդ քաղաքում՝ Քութայիսիում, տեղի կունենա քաղաքապետի ընտրությունների երկրորդ փուլ։
Ներկայումս իշխող «Վրացական երազանքի» կողմից Քութայիսիի քաղաքապետի թեկնածու Գեորգի Չիգվարիան ստացել է ձայների 48,87 տոկոսը։ Երկրորդ տեղում «Միացյալ ազգային շարժման» թերկնածու Գրիգոլ Վաշաձեն է՝ 27,18 տոկոս ձայներով։
Բացի այդ, ընտրությունների երկրորդ փուլ կարող է տեղի ունենալ 4 տեղական ինքնակառավարման տարածքներում։ Մասնավորապես, Խաշուրիում, Բորժոմիում, Օզուրգետիում եւ Մարտվիլիում ոչ մի թեկնածու չի կարողացել ստանալ ընտրողների 50 տոկոսից ավելի քվեն։
Նշենք, որ հոկտեմբերի 21-ին Վրաստանում տեղի են ունեցել 64 քաղաքների ու շրջանների ղեկավարների, ինչպես նաեւ 64 սակրեբուլոների ընտրություններ։ Նրանք ընտրվում են 4 տարի ժամկետով։

ЦИК Грузии обработал 84,53% бюллетеней. На выборах мэра Тбилиси лидирует кандидат «Грузинской мечты» Каха Каладзе, который набирает 51,41% голосов, передает Новости-Грузия.
На втором месте независимый кандидат Александр Элисашвили, который набирает 17,53%.
Кандидат бывшей правящей партии «Единое национальное движение» Заал Удумашвили набрал 16,33% голосов.
Кандидат от блока «Бакрадзе, Угулава – Европейская Грузия» Елена Хоштария – 6,96%.
Кандидат от блока «Альянс патриотов Грузии» Ирма Инашвили набирает 2,97%.
К настоящему времени ЦИК Грузии обработал данные с 620 из 737 избирательных округов в столице.
Во втором по величине городе Грузии – Кутаиси, будет проведен второй тур выборов мэра.
К настоящему времени, кандидат в мэры Кутаиси от правящей партии «Грузинская мечта» Георгий Чигвария набирает 48,87%. На второе место вышел кандидат от «Национального движения» Григол Вашадзе с 27,18%.
Кроме того, второй тур выборов мэров может быть проведен в четырех самоуправляемых административно-территориальных единицах.
В Хашури, Боржоми, Озургети и Мартвили ни один из кандидатов также не смог заручиться поддержкой 50% избирателей.
21 октября в Грузии прошли выборы 64-х мэров городов и районов, а также депутатов в 64 сакребуло — муниципальные законодательные органы.  Мэры и депутаты избираются путем прямого всеобщего голосования сроком на четыре года.