Եկուշաբթի անհայտ տղամարդը ներխուժել է «Էխո Մոսկվի» ռադիոկայանի խմբագրություն եւ դանակով հարվածել հաղորդավար Տատյանա Ֆելգենհաուերի կոկորդին, նշված է «Էխո»-ի կայքի հաղորդագրության մեջ:
Տղամարդուն բռնել են եւ ոստիկաններին հանձնել: Հաղորդավարի կյանքին վտանգ չի սպառնում, նրան հոսպիտալացրել են:
Իրավապահ մարմիններում աղբյուրը «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է, որ հարձակման պատճառը անձնական վեճն է: Ոստիկանություն տեղափոխված ձերբակալվածին հարցաքննում են:
ՌԴ Գլխավոր դատախազությունում հարձակումն «աղաղակող» են անվանել՝ ընդգծելով, որ իրավիճակը վերահսկողության ներքո է:
Mash-ն իր հերթին հայտնել է, որ 2 անհայտ անձ նախ գազի բալոնից փչել են Նոր Արբատում գտնվող շենքի պահակի դեմքին, հետո նոր միայն խմբագրություն են բարձրացել: Այստեղ նրանք մոտեցել են Տատյանա Շադրինային (Ֆելգենհաուերին), եւ նրանցից մեկը նրա կոկորդին հարվածել է դանակով:

Неизвестный мужчина в понедельник ворвался в редакцию радиостанции «Эхо Москвы» и ударил ножом в горло ведущую Татьяну Фельгенгауэр, говорится в сообщении на сайте «Эха»
Мужчину задержали и передали полиции. Жизни ведущей ничего не угрожает, ей поставили катетер и госпитализировали.
Как рассказал РИА Новости источник в правоохранительных органах, причиной нападения стал личный конфликт. Задержанного доставили в полицию, идет допрос.
В Генпрокуратуре назвали нападение «вопиющим», подчеркнув, что держат ситуацию на контроле.
В свою очередь Telegram-канал Mash сообщает, что двое неизвестных сначала брызнули из баллончика газом в лицо охраннику здания на Новом Арбате и затем поднялись уже в редакцию «Эхо Москвы».