Որեւիցե պայմանավորվածության մասին խոսելն ապարդյուն է: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 2-ին, հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ճիշտ են տեղեկությունները, որ Սերժ Սարգսյանի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ Կարեն Կարապետյանը 2018թ. ապրիլի 9-ից հետո լինելու է ՀՀ փոխվարչապետ:
«Ապրիլի 9-ից հետո ՀՀԿ-ն առաջարկելու է վարչապետի թեկնածուն կոալիցիոն գործընկերոջ հետ: Նման քննարկումներ մենք չենք ունեցել, որեւիցե պայմանավորվածության մասին խոսելն ապարդյուն է»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Նշենք, որ քաղաքական կուլիսների այսօրվա թիվ մեկ թեման՝ ով է լինելու ՀՀ վարչապետը 2018թ. ապրիլի 9-ից հետո: Լուրեր կան, որ արդեն իսկ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ ՀՀ վարչապետ կլինի Սերժ Սարգսյանը, իսկ փոխվարչապետ՝ Կարեն Կարապետյանը:
Երևանում անհնազանդության ակցիաները շարունակվում են
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» նախաձեռնությունը կոչ է արել հանրապետության տարբեր հատվածներում շարունակել անհնազանդության ակցիաները ...
Ոստիկանները Բագրատ Սրբազանին թույլ չեն տալիս մտնել Կիրանց
Միայնակ փակել եմ ճանապարհը...
Աստված ձեզ կպատժի և այդ ժամանակ, ինչպես հիմա, ոչ մի Սրբազան ձեզ չի փրկելու. Արթուր Հովհաննիսյանը՝ ընդդիմությանը
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Հովհաննիսյանը Ազգային ժողովում իր ելույթի ընթացքում ԱԺ ամբիոնից…

YEREVAN. – Armenia’s ruling coalition has not discussed the candidacy of a future prime minister yet, PM Karen Karapetyan assured.
After the president’s powers expire on April 9 next year, the Republican Party of Armenia will offer a candidacy of PM, Karpetyan told briefing on Thursday.
Asked about the role of incumbent president Serzh Sargsyan, Karapetyan said he agrees with the assessment of his activity as a guarantor of the security and an experienced manager.
At the same time, the head of Cabinet does not believe that the economic difficulties would have been less noticeable if the other party “were at the helm.”
“We passed this with the least possible losses,” Karen Karapetyan assured.
During the spring election campaign, the RPA repeatedly assured that Karen Karapetyan will head the government after April 2018, if the ruling party wins.