ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ նոյեմբերի 8-ին, մի շարք օրենքներ է ստորագրել:
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ստորագրվել են, մասնավորապես, Ազգային ժողովի ընդունած հետեւյալ օրենքները.
- «Տիեզերական տարածության, այդ թվում` Լուսնի եւ այլ երկնային մարմինների հետազոտման եւ օգտագործման ոլորտում պետությունների գործունեությունը կարգավորող սկզբունքների մասին» պայմանագիրը վավերացնելու մասին,
- «Տիեզերական օբյեկտների կողմից հասցված վնասի համար միջազգային պատասխանատվության մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին,
- «Տիեզերագնացներին փրկելու, տիեզերագնացների վերադարձի եւ տիեզերական տարածություն արձակված օբյեկտների վերադարձի մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին,
- «Լուսնի եւ այլ երկնային մարմինների վրա պետությունների գործունեության կարգավորման մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին,
- «Միջազգային ծովային կազմակերպության մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին,
- «Տիեզերական տարածություն արձակված օբյեկտների գրանցման մասին» կոնվենցիան վավերացնելու մասին ՀՀ օրենքները:

Президент Армении Серж Саргсян 8 ноября подписал ряд законов, принятых парламентом. Об этом  Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе главы государства. В частности, подписаны законы:
«О ратификации договора «О принципах деятельности государств по исследованию и использованию космического пространства, включая Луну и другие небесные тела»,
«О ратификации конвенции «О международной ответственности за ущерб, причиненный космическими объектами»,
«О ратификации соглашения «О спасении космонавтов, возвращении космонавтов и возвращении объектов, запущенных в космическое пространство»,
«О ратификации соглашения «О регулировании деятельности государств на Луне и других небесных телах»,