Մեքսիկայի եւ Լատինական Ամերիկայի հեռուստատեսային խոշորագույն ցանցերից մեկի՝ Televisa-ի մեջ մտնող հեռահաղորդակցության Izzi Telecom ընկերության ղեկավար Ադոլֆո Լագոս Էսպինոսայի վրա սեփական թիկնապահը կրակել է կողոպուտին խոչընդոտելու փորձի ժամանակ: Այս մասին հայտնել է Մեխիկո նահանգի դատախազ Ալեխանդրո Գոմեսը, փախանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Դատախազի խոսքով՝ իրականում հեռուստամագնատը զոհվել է սեփական թիկնապահի փամփուշտից: «Լագոսը եղել է կրակագծում»,- ասել է Գոմեսը Formula-ի ռադիոեթերում: Թիկնապահը փորձել է խոչընդոտել կողոպուտին եւ կրակ է բացել կողոպտիչների վրա: Հարձակվողներից մեկը վիրավորվել է: Իշխանությունները շարունակում են հարձակումը կատարած հանցագործների որոնումները:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Լագոսը հրազենից վիրավորվել է հեծանվով աշխարահահռչակ Տեոտիուկանա բուրգերի շրջանում մայրուղում վարելիս: Կողոպտիչերը փորձել են նրանից եւ ընկերոջից հափշտակել հեծանիվները:

Глава телекоммуникационной компании Izzi Telecom, входящей в одну из крупнейших телевизионных сетей Мексики и Латинской Америки Televisa, Адольфо Лагос Эспиноса был застрелен собственным охранником при попытке помешать ограблению. Об этом сообщил прокурор штата Мехико Алехандро Гомес, передает РИА Новости
По словам прокурора, на самом деле телемагнат погиб от пули собственного охранника. «Лагос оказался на линии огня», — заявил Гомес в эфире радио Formula. Охранник пытался воспрепятствовать ограблению и открыл огонь по грабителям. При этом один из нападавших был ранен. Власти продолжают розыск преступников, совершивших нападение.
Ранее сообщалось, что Лагос получил огнестрельное ранение во время велосипедной прогулки на трассе в районе всемирно известных пирамид Теотиуакана. Грабители попытались отобрать у него и его друга велосипеды.