Նոյեմբերի 23-ի առավոտյան, ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել են ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
Հայաստանի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ըստ ստացված օպերատիվ-հետախուզական տվյալների` վերոնշյալ զինծառայողը հանդիսանում է Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան, վաշտի հրամանատար, ով զորամասում տեղի ունեցած հանցագործությունից հետո դիմել է փախուստի:
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ զինծառայողի դին ադրբեջանական կողմին փոխանցելու հարցում:

YEREVAN. – On Thursday morning, servicemen from the Armed Forces of the Republic of Armenia (RA) detected the dead body of an Azerbaijani soldier at the buffer zone across the combat position at the southwestern sector of the RA state border.
According to the information received, this soldier was an Azerbaijani army captain and battalion commander, who had fled after a crime that was committed in his military unit, the Ministry of Defense (MOD) of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
“The RA Ministry of Defense expresses its readiness to transfer the serviceman’s dead body to the Azerbaijani side, by the mediation of the International Committee of the Red Cross [(ICRC)],” the respective MOD statement reads, in particular.