Վիեննայում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 6-ին հանդիպել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ։
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպումը մեկնարկեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվեց առանձնազրույցի ձեւաչափով։
Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների  Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի եւ Ժնեւի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ համաձայնություն ձեռք բերվեց Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջեւ առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։ Հանդիպմանը քննարկվեցին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

YEREVAN. – Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian, who is in Vienna on a working visit, on Wednesday met with his Azerbaijani counterpart, Elmar Mammadyarov.
The talk kicked off with the presence of the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, then continued in the format of a tête-à-tête, the Ministry of Foreign Affairs of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The avenues for the implementation of the agreements that were reached at the Armenian and Azerbaijani presidents’ summits in Vienna, Saint Petersburg, and Geneva were on the agenda of the meeting of the two foreign ministers.
At the suggestion of the Co-Chairs, an agreement was reached on organizing the next talk between the FMs of Armenia and Azerbaijan in early 2018.
Dates for the OSCE Minsk Group Co-Chairs’ next visit to the region also were discussed at this meeting.