ՀՀ տրանսպորտի,կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 17:30-ի դրությամբ, Ջերմուկի, Սիսիանի, Գորիսի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, Սարավանի եւ Վարդենյաց լեռնանցքներում ձյուն է տեղում:
Արթիկ - Ալագյազ  ճանապարհին, Գյումրի - Սպիտակ ավտոճանապարհի Ջաջուռի հատվածում եւ Քեթիի լեռնանցքում տեղ - տեղ մերկասառույց է:
Մերկասառույցի եւ առատ ձյան պատճառով ծանրաքաշ մեքենաներին ժամանակավորապես խորհուրդ չի տրվում երթեւեկել Վարդենյաց լեռնանցքով:
Անվտանգ երթեւեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին շուրջօրյա կատարում են մաքրման, աղով ու ավազով մշակման աշխատանքներ:
Վթարներից, պատահարներից, խցանումներից եւ արտակարգ իրավիճակներից խուսափելու նպատակով նախարարությունը վարորդներին հորդորում է երթեւեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:

Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщило, что 7 декабря по состоянию в 17:30 на дорогах  Джермука, Сисяна и Гориса,  а также на горных перевалах Саравана и Варденьяц идет снег.
На дорогах Артик-Алагяз, Гюмри-Спитак, в районе Джарджура и перевале Кети местами  гололед.
Из-за сильного снегопада тяжелым грузовым машинам временно не рекомендуется проезжать по перевалу Варденьяц.
Для обеспечения безопасного движения на дорогах, в течение всего дня, дорожные службы проводят соответствующие работы по очистке дорог от снега и гололеда и обработки их солью и песком.
Во избежание несчастных случаев на дорогах, автомобильных пробок и аварийных ситуаций, министерство настоятельно призывает водителей ездить исключительно с зимними шинами.