Արցախի զորամասերից մեկում նոյեմբերի 21-ին ականի պայթյունից վիրավորված Նարեկ Հովեյանի  մեկ աչքի տեսողությունը մասնակի վերականգնվել է: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Նարեկի մայրը` Սեդա Ղուկասյանը:
«Նարեկն ադեն լույսի շողքը տեսնում է, գույները մոտավորապես տարբերում է: Մոտակա օրերին է դուրս կգրվի, որպեսզի բուժումը շարունակենք Մալայանի անվան ակնաբուժական կենտրոնում, կամ հարկ եղած դեպքում արտասահմանում»,-ասաց տիկին Սեդան:
Նարեկի մայրը նշեց, որ մնացած վնասվածքներն արդեն նորմալ վերականգնման փուլում են գտնվում:
Տիկին Սեդան նշեց, որ Նարեկը դեռ չգիտի իր ծառայակից ընկերների մահվան մասին:
Նշենք, որ Ստեփանակերտում Նարեկի մեկ աչքը հեռացրել են, մյուս աչքի տեսողությունն էլ հույս կա, որ կվերականգնվի:
Ավելի վաղ գրել էինք, որ նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորումներ են ստացել ՊԲ զինծառայողներ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը (ծնվ. 1995թ.), Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը (ծնվ. 1998թ.) եւ Սարգիս Մհերի Մելիքյանը (ծնվ. 1997թ.): Զինծառայող, 1998թ. ծնված Նարեկ Հայկի Հովեյանը ստացել է ականապայթյունային վիրավորում:

YEREVAN. – The vision on one eye of military serviceman Narek Hoveyan—who was wounded in a landmine explosion in the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR)—is partially restored.
His mother, Seda Ghukasyan, informed about the aforesaid to Armenian News-NEWS.am.
“He will be discharged [from the Ministry of Defense Central Clinical Military Hospital in Armenia’s capital city of Yerevan] in the coming days, so that we continue the treatment at the Ophthalmological Center After Malayan [in Yerevan], or, if necessary, abroad,” she added.
The soldier’s mother noted that his other injuries are healing in a normal way.
Ghukasyan added, however, that his son still does not know about the death of his fellow servicemen.
One of Narek Hoveyan’s eyes was removed at the military hospital in the NKR capital city of Stepanakert; but there is hope that his other eye will be saved.
As reported earlier, Gegham Zakaryan (born in 1995), Sargis Abrahamyan (born in 1998), and Sargis Melikyan (born in 1997) died on November 21, in a landmine explosion at the protection area of an NKR Defense Army unit. And serviceman Narek Hoveyan (born in 1998) was wounded in the explosion.