Հայկական կողմը կարեւոր նշանակություն է տալիս ՆԱՏՕ-ի հետ հարաբերությունների վերաբերյալ լայն հանրությանը տեղեկացնելուն: Այս մասին ԱԳՆ սպառազինությունների վերահսկման եւ միջազգային անվտանգության վարչության պետ, դեսպան Արմեն Եդիգարյանը նշեց Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի 11-րդ շաբաթվա բացմանը նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Նշենք, որ սա ամենամյա միջոցառում է:
Եդիգարյանի գնահատմամբ՝ համագործակցության առումով տարին իրադարձություններով հագեցած էր, տեղի ունեցան մի շարք այցեր: Նա հիշեցրեց, որ 2006 թվականից Հայաստանը հաջողությամբ իրականացնում է Անհատական գործընկերության ծրագիրը: Ընթացիկ տարվա ապրիլին հերթական փաստաթուղթն ընդունվեց, որը կորոշի մինչեւ 2019 թվականի գործողությունները:

Армянская сторона придает важное значение широкому информированию общественности об отношениях с НАТО. Об этом заявил начальник управления контроля над вооружениями и международной безопасности МИД Армении посол Армен Едигарян на пресс-конференции, посвященной открытию 11-й по счету недели НАТО в Армении. Отметим, что это ежегодное мероприятие.
По оценке Едигаряна, год в плане сотрудничества был насыщенным на события, состоялся ряд визитов. Он напомнил, что с 2006 Армения успешно реализует Программу индивидуального партнерства. В апреле текущего года был принят очередной документ, который определит действия до 2019 г.