Today հաղորդման հաղորդավար Մեթ Լաուերին սեռական ոտնձգությունների մեջ մեղադրած կինը, վախենում է, որ իրեն հեւտեւում են  եւ ցանկանում են պարզել իր իքննությունը: Մեղադրանքներից հետո հաղորդավարին ազատել են  NBC հեռուստաընկերությունից: Այս մասին հաղորդել է կնոջ փաստաբան Էրի Ուիլքենֆիլդը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Դեկտեմբերի 15-ին նա պատասխանում էր Today-ի նոր հաղորդավար Ստեֆանի Գոսկի հարցերին:
«Իմ պաշտպանյալը սարսափած է եւ ապրում է մշտական վախի մեջ՝ մտածելով, որ իրեն հեւտեւում են  եւ ցանկանում են պարզել իր իքննությունը: Նա անհանգստանում է այլ կանանց համար, որոնց կարող են իր հետ շփոթել եւ որոնք ինչպես ինքը դարձել են ոտնձգությունների առարկա», - ասել է փաստաբանը՝ չնշելով, թե ով է ցանկանում իմանալ կնոջ անունը:
Նա թեթեւակի ակնարկել է, որ NBC-ի ղեկավարութունը ոչ այնքան եռանդագին, ինչպես խոստացել էր, թաքցնում է Լաուերի զոհերի անունները:
«NBC-ի պարտքն է պահպանել գաղտնիությունը: Սակայն նրանք լավ չեն կատարում իրենց պարտականությունը: Նրանք շատ լավ գիտեն՝ ինչ են անում եւ պետք է դադարեցնեն այդ», - ասել է փաստաբանը:
NBC-ը հերքել է Ուիլքենֆիլդի պնդումները.
«Մեր հեռուստացանցը պահպանել է գաղտնիությունը եւ մշտապես այդ անելու է», - հայտարարության մեջ ասել է NBC-ը:

Женщина, обвинившая ведущего передачи Today Мэтта Лауэра в сексуальных домогательствах, что спровоцировало его увольнение из американской телекомпании NBC, боится, что ее выслеживают и хотят раскрыть ее инкогнито. Об этом заявил адвокат потерпевшей Эри Уилкенфилд, передает ТАСС
Он 15 декабря отвечал на вопросы новой ведущей Today Стефани Госк.
«Моя клиентка объята ужасом и живет в постоянном страхе, что ее выследят и узнают, кто она такая. Она переживает за множество других женщин, которых могут принять за нее и которые, как и она, стали объектом травли и домогательств», - сказал адвокат, не пояснив, кто именно, по мнению потерпевшей, хочет узнать ее имя. «Идет охота с целью узнать, кто она такая. Это может демотивировать других женщин, которые, возможно, намереваются рассказать о произошедшем с ними», - добавил Уилкенфилд.
Он прозрачно намекнул на то, что руководство NBC не столь ревностно, как обещало, скрывает имя жертвы домогательств Лауэра. «Долг NBC - сохранять конфиденциальность, хранить в тайне ее имя и подробности ее рассказа. А они не слишком хорошо справляются с этим. Они прекрасно знают, что делают, и должны прекратить это», - отметил адвокат. Как информировал журнал Variety, ведущая Today Стефани Госк в настоящий момент получила задание провести журналистское расследование скандала вокруг Лауэра.
NBC отвергла утверждения Уилкенфилда. «Наша телесеть соблюдала анонимность сотрудницы всегда и будет поступать так и впредь», - отметила телекомпания в опубликованном заявлении.