Instagram-ի օգտատերերը քննադատել են ծրագրի թարմացումը, որի արդյունքում առաջարկվող գրառումները սկսել են երեւալ հիմնական լրահոսում, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Նորարարության շնորհիվ ծառայությունը ցուցադրում է լուսանկարներ, որոնք, որպես կանոն, գնահատվել են օգտատերերի ընկերների կողմից: Հեղինակների մտահաղացման համաձայն՝ նման հրապարակումները պետք է գոհացնեին օգտատերերին: Սա այս պարագայում, որ  նման բովանդակությունը կարելի է առանձնացնել միայն հատուկ նշումով:
Չնայած Instagram-ը պահպանել է գործառույթի անջատման հնարավորությունը, թարմացումը առաջ է բերել բացասական արձագանքը։ Օգտատերերը պահանջել են չեղարկել այս փոփոխությունը, իսկ հետո վերականգնել ժամանակագրական կարգով ցույց տալու հնարավորությունը։
Instagram-ը սմարթֆոնների ու պլանշետների համար ծրագիր է, որը թույլ է տալիս լուսանկարներ եւ տեսանյութեր  անել եւ կիսվել դրանք ընկերների հետ։

Instagram users criticized app’s update dropping ‘recommended’ posts, liked by friends in the feed, Mashable reported.
According to the developers, the user should like such publications. However, you can distinguish such content only by special marking.
Although, Instagram has retained the ability to temporarily turn off the function, the update was negatively received by users. Account users demanded to cancel the changes, and return the ability to view the feed in chronological order.
Instagram is an application for smart phones and tablets to capture and share photos with your friends.