Կալիֆոռնիացի փրանքերը (անգլ. pranker - կատակարար)  ձերբակալվել է 911 ծառայության կեղծ կանչի համար, ինչը հանգեցրել էր նրան, որ ոստիկանության աշխատակիցը սպանել է Կանզասի անզեն բնակչի, հաղորդում է Americaru-ն:
25 ամյա Թայլեր Բարրիսը, որը կասկածվում էր Էնդրյու Ֆինչի մահվան պատճառ դարձած ոստիկանությանը կեղծ ահազանգ տալու համար, ձերբակալվել է ուրբաթ օրը:
Բարրիսի ողբերգական կատակը, որը հայտնի է որպես swatting, մեծ տարածում է գտել առցանց խաղացողների շրջանում. որեւէ մեկը շարունակվող բռնի հանցագործության մասին պատմություն է կազմում՝ ոստիկանության զանգվածային ուշադրությունը գրավելու համար: Նմանատիպ կատակներով զվարճանում են հիմնականում Call of Duty խաղի սրահարները:
Ֆինչը սպանվել է հինգշաբթի երեկոյան, երբ Բարրիսը ոստիկանությանը հայտնել էր, որ գնդակահարել է իր հորը եւ պատանդ վերցրել մորն ու կրտսեր եղբորը:
«Ես կրակել եմ նրա գլխին, եւ նա այլեւս չի շնչում, - ասել է Բարրիսը արված ահազանգի ժամանակ, - Ես կարող էի ուղղակի բենզին լցնել ամբողջ տան մեջ, ուղղակի այրել ամեն ինչ»: Հետո Բարրիսը ոստիկաններին հայտնել է Ֆինչի հասցեն:
«Փրանքերի պատճառով մենք այժմ անմեղ զոհ ունենք», - երեկ երեկոյան մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ոստիկանության պետի տեղական Թրոյ Լիվինգսթոնը:
Ահազանգից հետո ստիկանությունը պատրաստ վիճակում վայրկենապես ժամանել է նշված հասցեով: Երբ ոչինչ չկասկածող, անզեն Ֆինչը մոտեցել է դռանը, ոստիկանները սկսել են բղավել, որպեսզի նա վայր դնի զենքը: Ըստ ոստիկանության՝ շփոթված Ֆինչը ձեռքը գոտուն է տարել, եւ ոստիկանությունը, վախենալով, որ վերջինս զենք է հանում, կրակել է նրա ուղղությամբ:

A 25-year-old man has been arrested over an alleged hoax phone call that led to police fatally shooting an innocent man.
Tyler Barriss from South Los Angeles was arrested on Friday, Dec. 29, on suspicion of making the fake call, KABC-TV reported.
Authorities say the hoax call was a case of “swatting”, or a prank in which someone falsely reports a serious crime to get police or a SWAT team to turn up at another person’s address.
In the prank 911 call, Barriss claimed that his father was accidentally shot in the head and his brother, sister, and mother were held hostage, according to Wichita police Deputy Chief Troy Livingston.
According to Fox News, the hoax call was a result of an online argument between two “Call of Duty” gamers. Barriss called the police and reportedly gave them the address where he thought the other gamer lived.
But the address he gave was the home of 28-year-old Andrew Finch, who police say was not involved in the dispute.
Finch opened his door when police officers arrived at his home on the evening of Thursday, Dec. 28. He moved a hand towards his waistband as officers told him to put his hands up. An officer thought Finch was reaching for a gun, and fired a single shot that turned out to be fatal.