Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին բողոքի ակցիաների ֆոնին հայտարարել է, որը երկրում տնտեսական խնդիրների լուծմանն ուղղված ջանքերը կակտիվացնի, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»` վկայակոչելով  տեղական Fars գործակալությանը:
Ռոհանին ասել է, որ կառավարությունը կկրկնապատկի իր ջանքերը երկրում տնտեսական խնդիրների, գործազրկության, օդի աղտոտման եւ գնաճի հարցերի լուծման համար:
Իրանի խոշոր քաղաքներում, որոնց թվում են Թեհրանը, Մաշհեդը, Իսֆահանը եւ Ռեշտը, դեկտեմբերի 28-ից զանգվածային ցույցեր են տեղի ունեցել: Ավելի վաղ իշխանությունները հաղորդել էին, որ Դորուդ քաղաքում բողոքի ցույցերի ընթացքում երկու մարդ է զոհվել՝ նշելով, որ «անվտանգության ուժերը ցուցարարներին չեն կրակել»:

Президент Ирана Хасан Роухани заявил на фоне протестов, что активизирует усилия для решения экономических проблем в стране, передает РИА Новости  со ссылкой на местное агентство Fars.
Роухани заявил, что правительство удвоит усилия, чтобы решить экономические проблемы в стране, вопросы безработицы, загрязнения воздуха и инфляции.
В крупных городах Ирана, среди которых Тегеран, Мешхед, Исфахан и Решт, с 28 декабря проходят массовые акции социального протеста. Ранее власти сообщили, что в городе Доруд в ходе манифестаций погибли два человека, отметив, что «силы безопасности не открывали огонь по протестующим».