Բիթքոինը հակասում է իսլամի նորմերին: «Բիթքոինի ապօրինի վաճառքի մասին» համապատասխան ֆեթվա է հրապարակել Եգիպտոսի գերագույն մուֆթի Շավքի Ալլամը, փոխանցում է Middle East Eye-ը:
Նրա պարզաբանմամբ՝ կրիպտոարժույթի վաճառքը չի թույլատրվում, քանի որ  Եգիպտոսի կառավարությունն այն չի օրինականացրել: «Բիթքոինը կարող է վնաս հասցնել երկրի սոցիալական եւ տնտեսական անվտանգությանը»,- նշված է Եգիպտոսի Գերագույն կրոնական ինստիտուտի հայտարարության մեջ:
Մուֆթիի խորհրդական Մահդի Աշուրը հայտարարել է, որ այս արժույթն «օգտագործվում է ահաբեկիչների ուղղակի ֆինանսավորման համար»՝ նշելով, որ դրանով գործարքները կարող են տնտեսությանը վնաս հասցնել:

Биткойн противоречит нормам ислама. Соответствующую фетву о «незаконности торговли биткоином» выпустил Верхонвый муфтий Египта Шавки Аллам, передает Middle East Eye.
Он пояснил, что использование криптовалюты не допускается, поскольку египетское правительство  ее не легализовало. «Биткойн может нанести вред социальной и экономической безопасности страны», -  говорится в заявлении Высшего религиозного институт Египта.
Советник муфтия, Магди Ашур заявил, что что валюта «используется напрямую для финансирования террористов», отметив, что ее транзакции могут нанести ущерб экономике.