Անբավարար տեսանելիության հետեւանքով այսօր՝ հունվարի 12-ի առավոտից «Զվարթնոց» օդանավակայանում վայրէջքներ չեն իրականացվում: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի քարտուղար Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով, քանի որ այդ չվերթների ինքնաթիռները Հայաստանում կլինեն ուշացումով, Երեւանից թռիչքները եւս կիրականացվեն  նշված ժամանակից ուշ, դրանց  հետաձգման պատճառով օդանավակայանում կուտակումներ չկան:
Նշենք, որ հետաձգվել են Դուբայ-Երեւան, Մոսկվա-Երեւան, Շարժա-Երեւան, Թբիլիսի-Երեւան, Վորոնեժ-Երեւան չվերթները:

Из-за плохой видимости международный аэропорт «Звартноц» города Ереван на данный момент не принимает рейсы. Об этом заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am пресс-секретарь Главного управления гражданской авиации Армении Сатеник Ованнисян.
По ее словам, поскольку самолеты прибудут в Армению с опозданием, полеты из Еревана также будут осуществлены позже указанного времени. Скоплений в аэропорту из-за задержек нет.
Отметим, что отложены рейсы по маршрутам Дубай – Ереван, Москва – Ереван, Шаржа – Ереван, Тбилиси – Ереван, Воронеж – Ереван.