Հունվարի 10-ին Օշմյանախ քաղաքում երկրում գտնվելու կանոնների խախտման համար Հայաստանի 51-ամյա քաղաքացի է ձերբակալվել, հաղորդում է Բելառուսի Պետական սահմանային կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
2014 թվականին տղամարդը համանման իրավախախտման համար 5 տարով բռնի արտաքսվել էր Բելառուսից: Չսպասելով սահմանված ժամկետի ավարտին՝ նա կրկին Բելառուս էր եկել իր սիրելի կնոջ մոտ:
Սահմանային օրենսդրության խախտողին այժմ ավելի ծանր պատիժ է սպասվում: Քրեական գործ է հարուցվել 371-2-րդ հոդվածի համաձայն (Բելառուսի Հանրապետություն մուտք գործելու արգելքի խախտում): Տղամարդը կարող է 3 տարվա ազատազրկման դատապարտվել:

10 января в Ошмянах за нарушение правил пребывания задержан 51-летний гражданин Армении, сообщает пресс-служба Государственного пограничного комитета Белоруссии.
В 2014 году мужчину был принудительно депортирован из Беларуси за аналогичное правонарушение. Въезд в страну ему был закрыт на пять лет. Не дождавшись истечения положенного времени, он приехал в Беларусь к любимой женщине.
Нарушителя пограничного законодательства теперь ждет более суровое наказание. Возбуждено уголовное дело по ст. 371-2 Уголовного кодекса (Нарушение срока запрета въезда в Республику Беларусь), ему может грозить максимальное наказание в виде лишения свободы на срок до трех лет.