Իռլանդիայի բնակչուհին նշանադրվել է ծովահենի ուրվականի հետ։ Իր պատմությունը նա պատմել է Metro պարբերականին։
Ամանդա Տիգը  խոստովանում է, որ ուրվականը կարող է միացնել եւ անջատել լույսը, ռադիոն, տեղափոխել առարկաները: 45-ամյա կնոջ խոսքով՝  ընտրյալը պատմել է,  որ իր անունը Ջեք է, ունի մուգ  մաշկ եւ մազեր: XVIII դարում նա ծովահեն է եղել եւ կյանքն ավարտել է կառափնարանում։
Կինը  համարում է, որ նրանց միացրել է ծովահենային իրերի նկատմամբ ունեցած սերը՝ նա անիմատոր է պատրաստում Ջեք Ճնճղուկի պատկերով: Սկզբում Տիգը պատրաստ չի եղել լուրջ հարաբերությունների, բայց  ուրվականը հաստատակամ է եղել: Այժմ նա փաստում է, որ իր նախկին ամուսնու հանդեպ, որից 5 երեխա է ունեցել, նման մտերմություն երբեք չի զգացել։
Տիգըը նշել է, որ միայն Ջեքի հետ հանդիպելը բավարար չէ: «Ես նրան ասացի, որ ինձ դուր չի գալիս միայն նրա հետ քնելը, ես ուզում եմ օրինականացնել մեր հարաբերությունները: Չէ որ՝ եթե ես երկար ժամանակ ինչ-որ մեկի հետ եմ լինելու, ապա  նրա հետ ամուսնանալու իրավունք ունեմ»,-բացատրել է նա:
Նրանք ոչ մեծ արարողություն էին կազմակերպել չեզոք ջրերում, քանի որ Իռլանդիայում հրաժարվել են այս ամուսնությունը գրանցել։ Հարսանիքին ներկա է եղել նաեւ մի մեդիում, որպեսզի Ջեքը կարողանա երդում տալ։ Ընտանիքը սատարել է Տիգի որոշումը, հաղորդում է Lenta-ն:

Жительница Ирландии обручилась с призраком пирата. Свою историю она рассказала изданию Metro.
Аманда Тиг признается, что призрак может включать и выключать свет и радио и двигать предметы. По словам 45-летней женщины, избранник рассказал ей, что его зовут Джек, и у него темная кожа и волосы. В XVIII веке он был пиратом и закончил жизнь на плахе.
Женщина считает, что их свела ее любовь к пиратской атрибутике — она подрабатывает аниматором, изображающим Джека Воробья. Поначалу Тиг была не готова к серьезным отношениям, но ее ухажер был настойчив. Теперь она считает, что никогда не чувствовала подобной близости со своим бывшим мужем, от которого родила пять детей.
Тиг отметила, что ее не устраивало просто встречаться с Джеком. «Я сказала ему, что мне не нравится просто спать с ним, а хочется узаконить наши отношения. Все же, если я собираюсь быть с кем-то долго, я имею право на брак», — пояснила она.
Они провели церемонию на небольшой лодке в нейтральных водах, так как в Ирландии женщине отказали в заключении брака. На свадьбе присутствовал медиум, чтобы позволить Джеку принести клятву. Семья поддержала решение Тиг, передает Lenta