Հունվարի 18-ին Կրակովում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարներ Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամադյարովի հանդիպումը։ Այն մեկնարկեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվեց առանձնազրույցի ձեւաչափով։
Հանդիպմանը շարունակվեցին անցյալ դեկտեմբերին կայացած քննարկումները՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի եւ Ժնեւի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիների շուրջ։
Նախարար Նալբանդյանը կոչ արեց Ադրբեջանի իր գործընկերոջը հետեւել համանախագահների՝ հրադադարի համաձայնագրերը անշեղորեն հարգելու կոչերին, կատարել նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, վերահաստատել հանձնառությունը համանախագահների կողմից առաջարկված հիմնախնդրի կարգավորման սկզբունքերին, ինչը կարող է ճանապարհ հարթել բանակցային գործընթացի առաջ մղման համար։
Ժնեւի գագաթաժողովին նախագահների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարաները եւ համանախագահները քննարկեցին հակամարտության գոտում լարվածության նվազեցման ուղղությամբ հավելյալ քայլերի իրականացումը եւ բանակցային գործընթացի ակտիվացման հնարավորությունները։
Սկզբունքային համաձայնություն ձեռք բերվեց իրականացնելու ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կարողությունների ընդլայնման վերաբերյալ պայմանավորվածությունը։

В Кракове 18 января по инициативе  сопредседателей Минской группы ОБСЕ состоялась встреча министров  иностранных дел Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедъярова. Встреча стартовала в присутствии сопредседателей Минской группы ОБСЕ и личного представителя действующего председателя ОБСЕ, а после продолжилась в формате тет-а-тет.
В ходе встречи были продолжены  состоявшиеся в декабре прошлого года обсуждения по реализации договоренностей, достигнутых лидерами Армении и Азербайджана в ходе саммитов в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
Глава МИД Армении призвал своего азербайджанского коллегу  уважать призывы сопредседателей по соблюдению режима прекращения огня, выполнять достигнутые ранее договоренности, вновь подтвердить приверженность принципам урегулирования, предложенным сопредседателями.
Согласно достигнутой на женевском саммите договоренности, главы МИД двух стран, а также сопредседатели обсудили вопрос принятия дополнительных мер по смягчению напряженности в зоне сопротивления и возможности активизации переговорного процесса.
Было заключено принципиальное соглашение по расширению полномочий личного представителя действующего председателя ОБСЕ. По итогам встречи принято решение, что сопредседатели посетят регион в первой половине февраля.