Մախաչկալայի քաղաքապետ Մուսա Մուսաեւը, որի հանդեպ նախկինում քրեական գործ էր հարուցվել, Դաղստանի մայրաքաղաքում ձերբակալվել է, հաղորդում է Kommersant.ru- ն՝ վկայակոչելով Քննչական կոմիտեի տարածքային վարչության մամուլի ծառայությանը:
Ավելի վաղ «Ինտերֆաքս»-ի տեղեկացված աղբյուրը հաղորդել էր, որ «նրան ձերբակալել են ՌԴ Քրեական դատավարության օրենսգրքի 91-րդ հոդվածով»: Ենթադրվում է, որ հունվարի 20-ին նրան մեղադրանք է առաջադրվելու, եւ նա կալանավորվելու է», - հավելել է աղբյուրը:
Հիշեցնենք, որ Մուսա Մուսաեւը կասկածվում է ծանր հետեւանքների առաջացմամբ  լիազորությունների չարաշահման մեջ:
Մախաչկալայի վարչակազմը հերքել է Մուսա Մուսաեւի ձերբակալությունը: Դաղստանի մայրաքաղաքի քաղաքապետարանը հաղորդել է նաեւ, որ քննիչները, թեեւ  եկել են ղեկավարության աշխատանքային աշխատասենյակներ, սակայն փաստաթղթեր չեն առգրավել:

Мэр Махачкалы Муса Мусаев, в отношении которого ранее возбудили уголовное дело, задержан в столице Дагестана, сообщает Коммерсант.ру   со ссылкой на  пресс-службу регионального управления СКР.
Ранее информированный источник «Интерфакса» сообщил, что «его задержали по статье 91 Уголовного-процессуального кодекса РФ». Предположительно, 20 января ему будет предъявлено обвинение, и его арестуют»,— добавил собеседник агентства.
Напомним, Мусу Мусаева подозревают в превышении полномочий с тяжкими последствиями. Следствие считает, что мэр за 1,1 млн руб. передал компании АСПК из госсобственности участок площадью около 17,5 тыс. кв. м. СКР оценивает рыночную стоимость земли в 81 млн руб.
Администрация Махачкалы отрицала задержание Мусы Мусаева. Также мэрия столицы Дагестана сообщала, что следователи, хотя и приходили в рабочие кабинеты руководства, но не изымали документы.