Արմավիր քաղաքի «Մանուշակ» մանկապարտեզում 3-ամյա երեխային պատանդ վերցնելու եւ նախկին կնոջն ու նրա տատիկին մարմնական վնասվածքներ հասցնելու մեջ մեղադրվող Արգամ Հովիկյանին հնարավոր է եւս մեկ մեղադրանք առաջադրվի: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Արգամ Հովիկյանի փաստաբանը` Արսեն Սարգսյանը:
«Մենք նոր ենք ստացել փորձաքննության արդյունքները, ըստ որի` Արգամ Հովիկյանի մոտ հայտնաբերված դանակը սառը զենք է հանդիսանում եւ սպասում ենք, որ եւս մեկ հոդված կավելացնի քննիչը, այն է` սառը զենք կրելը եւ օգտագործելը»,- ասաց պաշտպանը:
Պաշտպանը հավելեց, որ Հովիկյանի մոտ հայտնաբերված դանակը գործարանային է եղել, սակայն փորձաքննության արդյունքներով այն սառը զենք է ճանաչվել:
Նշենք, որ այս պահին Արգամ Հովիկյանը գտնվում է «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկում:
Ավելի վաղ ոստիկանությունը հայտնել էր, որ 2017թ. հոկտեմբերի 30-ին, ժամը 16:25-ին ահազանգ է ստացվել, որ մի տղամարդ դանակով զինված ներխուժել է Արմավիր քաղաքի «Մանուշակ» մանկապարտեզ: Պարզվել է, որ այդ քաղաքացին Արգամ Հովիկյանն է, որը դանակի սպառնալիքով մանկապարտեզում պատանդ է պահել 3-ամյա երեխայի՝ պահանջելով հանդիպում իր նախկին կնոջ հետ:
Նրա հետ բանակցություններ են վարել իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները: Բանակցությունների ընթացքում ոստիկանության ծառայողներին հաջողվել է երեխային անվնաս հանել սենյակից:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ քննիչը որոշում է կայացրել տղամարդուն մեղադրանք առաջադրել Քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով եւ 218-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ եւ 4-րդ կետերով: Նա կալանավորված է եւ գտնվում է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում:
Արգամ Հովիկյանը ցուցմունք է տվել եւ հայտնել, որ մանկապարտեզ էր գնացել կնոջ հետ վերջնական խոսելու եւ նրան տուն վերադարձնելու նպատակով, իսկ եթե չստացվի, նպատակ է ունեցել կնոջ աչքի առջեւ ինքնասպան լինել:

Жителю Армавира Аргам Овикян, обвиняемый в захвате в заложники трехлетнего ребенка, покушении на бывшую жену и ее бабушку, может быть предъявлено еще одно обвинение. Об этом корреспонденту Новости Армении - NEWS.am сообщил адвокат Овикяна, Арсен Саркисян.
«Мы недавно получили результаты экспертизы, согласно которым обнаруженный у Аргама Овикяна нож является холодным оружием, и ожидаем, что следователь добавит еще одну статью – ношение или использование холодного оружия», - отметил адвокат.
По его словам, обнаруженный у Овикяна нож заводского производства. В настоящее время Аргам Овикян находится в УИУ «Армавир».
Напомним, что 30 октября 2017 г вооруженный ножом мужчина захватил здание детского садика «Манушак» в Армавире, взял в заложники трехлетнего мальчика. После длительных переговоров и действий полицейских ребенок был освобожден. Мужчина при этом нанес себе телесные повреждения.
По имеющимся предварительным сведениям, мужчина пришел в детский сад, чтобы повидаться с бывшей женой и тещей, и потребовать свидания с ребенком. Разговор не получился, и первой пострадала бывшая жена. Тогда мужчина взял в заложники трехлетнего ребенка.
Овикяну предъявлено обвинение по 1 пункту 2 части 104 статьи и 3,4 пунктам 2 части 218 статьи УК Армении. Он арестован и находится в УИУ «Больница для осужденных».