ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 22-24-ն աշխատանքային այց կկատարի Ֆրանսիայի Հանրապետություն՝ Փարիզ եւ Ստրասբուրգ:
ՀՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Հանրապետության նախագահն այցի շրջանակներում հունվարի 22-ին եւ 23-ին հանդիպումներ կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի, Ազգային ժողովի նախագահ Ֆրանսուա դը Ռյուժիի, ինչպես նաեւ Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության պատգամավորական խմբի անդամների հետ:
Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահները հանդիպման արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում:
Նախագահ Սարգսյանը Փարիզի քաղաքապետարանում հանդիպում կունենա քաղաքապետ Անն Իդալգոյի եւ Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունվարի 24-ին Ստրասբուրգում Հայաստանի նախագահը կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռային նստաշրջանին, որտեղ հանդես կգա ելույթով եւ կպատասխանի պատգամավորներին հետաքրքրող հարցերին: Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաեւ Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի (ՄԻԵԴ) նախագահ Գիդո Ռայմոնդիի, «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջաննի Բուքիքիոյի եւ ԵԽԽՎ նորընտիր նախագահի հետ:

YEREVAN. – President of Armenia Serzh Sargsyan will pay a working visit to France, from January 22 to 24.
On January 22 and 23 in capital city Paris, the President will meet with French President Emmanuel Macron, Senate President Gérard Larcher, National Assembly President François de Rugy, and members of the France-Armenia Parliamentary Friendship Group, press office of he President informed Armenian News-NEWS.am And at the Hôtel de Ville, the Paris city hall, Sargsyan will meet with Mayor Anne Hidalgo, and representatives of the Armenian community of France.
And on January 24 in Strasbourg, the President of Armenia will address the winter session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), and respond to the questions posed by the PACE deputies.
In addition, Serzh Sargsyan will meet with Council of Europe (CoE) Secretary General Thorbjørn Jagland, European Court of Human Rights President Guido Raimondi, CoE European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) President Gianni Buquicchio, and the newly elected PACE President.