Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ հունվարի 20-ին, Կենտրոնական բանկի Դիլիջանի ուսումնահետազոտական կենտրոնում աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել բանկի ղեկավար կազմի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից տեղեկացնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը ներկայացրել է ֆինանսական համակարգի 2017թ. հիմնական ցուցանիշները, ընթացիկ տարում այդ համակարգի զարգացման և դրամավարկային քաղաքականության հեռանկարները, կարճաժամկետ և երկարաժամկետ կանխատեսումները։
ԿԲ նախագահը նաև ներկայացրել է սահմանադրական բարեփոխումների արդյունքում ԿԲ հիմնական գործառույթների իրականացման ուղղությամբ նախատեսվող աշխատանքները։

YEREVAN. – President Serzh Sargsyan on Saturday held a working consultation with the top officials of the Central Bank of Armenia (CBA), at its educational research center in Dilijan town.
At the discussion, CBA Chairman Arthur Javadyan presented the 2017 main indicators of the financial system, the prospects for the development of this system and the monetary policy in the current year, and the projections, informed the Public and Media Relations Department of the Presidential Staff.
Also, the CBA head presented the activities that are planned toward the implementation of the Bank’s main functions as a result of constitutional reforms.