Ռուսաստանի Անդրբայկալյան երկրամասում քրաեկան գործ է հարուցվել Ամանորի տոներին 5-ամյա աղջնակի ալկոհոլից թունավորվման փաստի առթիվ, հաղորդում է տարածաշրջանի դատախազության մամուլի ծառայությունը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել մոգոչինի շրջանում. «Դեկտեմբերի 31-ի գիշերը կենտրոնական շրջանային հիվանդանոց է ընդունվել 5-ամյա աղջիկ՝ կասկածյալի աղջիկը: Դատաբժշկական փորձաքննության եզրակացության համաձայն, երեխայի մոտ եղել է ալկոհոլից սուր թունավորում, ծանր աստիճանի, ալկոհոլային կոմա, ինչը գնահատվել է որպես առողջությանը հասցված ծանր վնաս»,-ասված է հաղորդագրությունում:
Երեխայի առողջությանը անզգուշությամբ ծանր վնաս հասցնելու մեջ կասկածվում է երեխայի 27-ամյա մայրը, որը նախկինում դատված է եղել: Քննության տվյալներով, հարբած կինը ալկոհոլով լի բաժակը թողել է սեղանին, որը երեխան խմել է:

В Забайкальском крае возбудили уголовное дело по факту отравления алкоголем пятилетней девочки во время празднования Нового года, сообщает пресс-служба региональной прокуратуры.
Инцидент произошел в Могочинском районе. «Ночью 31 декабря 2017 года в приемное отделение центральной районной больницы поступила пятилетняя девочка – дочь подозреваемой. Согласно заключению судебно-медицинского эксперта, у ребенка имелось острое отравление алкоголем тяжелой степени, алкогольная кома, что расценивается как тяжкий вред здоровью», — говорится в сообщении.
В причинении тяжкого вреда здоровью ребенка по неосторожности подозревается 27-летняя ранее судимая мать девочки. По данным следствия, пьяная женщина оставила на столе кружку со спиртным, которое выпила ее дочь.