Հայաստանի հարցով ԵԽԽՎ համազեկուցողը փոխվել է։ Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնել է ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքով, համազեկուցողի պաշտոնում նշանակվել է Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Յուլիա Լյովոչկինան։
Արփինե Հովհաննիսյանի խոսքով, Լյովոչկինան նշանակվել է սոցիալիստների խմբի անունից, այդ խմբին տրված քվոտայով։ Նախկին համազեկուցող Ալան Միլլի լիազորությունները դադարեցվել են, քանի որ նա ԵԽԽՎ անդամ չէ, չի ընտրվել Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարան։
Մյուս համազեկուցողը ԵԺԿ կողմից նշանակված Ջուզեպպե Գալատին է, որի լիազորությունները շարունակվում են։
Յուլիա Լյովոչկինան Ուկրաինայի խորհրդարանի անդամ է, եղել է Ռեգիոնների կուսակցության անդամ, այժմ «Ընդդիմադիր դաշինք» խմբակցության անդամ է։

Сменился содокладчик ПАСЕ по Армении. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщила глава армянской делегации, вице-спикер НС Арпине Ованисян.
По ее словам, содокладчиком назначена представитель Украины Юлия Левочкина. Новый содокладчик назначена от группы социалистов. Полномочия предыдущего содокладчика Алана Млла прекращены в связи с тем, что он не переизбран депутатом в парламент Великобритании.
Другой содокладчик – назначенный ЕНП Джузеппе Галати, его полномочия продолжены. Юлия Левочкина член Партии регионов, сейчас член фракции «Оппозиционный блок».