Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ կրկին կառաջադրի իր թեկնածությունը նախագահական ընտրություններին, եթե կուսակցությունը հաստատի թեկնածությունը, հաղորդում է «Ինտերֆաքս»-ը` վկայակոչելով Վենեսուելայի Telesur հեռուստաալիքը:
«Ես համեստ աշխատող եմ, ժողովրդի համեստ ներկայացուցիչ: Եթե Վենեսուելայի Միացյալ սոցիալիստական կուսակցությունը կգտնի, որ ես պետք է նախագահի թեկնածու դառնամ, ես ձեր տրամադրության տակ եմ»,- Կարակասում լրագրողներին հայտնել է Մադուրոն:
Կուսակցության ներկայացուցիչն իր հերթին հաստատեց է, որ Մադուրոն ամենայն հավանականությամբ կուսակցության միակ թեկնածուն կլինի:

Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что будет баллотироваться на второй срок в случае, если партия одобрит его кандидатуру, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на венесуэльский телеканал «Телесур».
«Я - скромный работник, скромный представитель народа. Если Единая социалистическая партия Венесуэлы сочтет, что я должен стать кандидатом в президенты, я в вашем распоряжении», - сказал он журналистам в Каракасе.
Представитель партии в свою очередь подтвердил, что Мадуро, вероятно, будет единственным кандидатом от партии.