Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն, այսօր՝ հունվարի 26-ին, ընդունել է «The HALO Trust» ոչ կառավարական կազմակերպության արցախյան ծրագրի ղեկավար Մայքլ Նյուտոնին։
Արցախի ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր՝ Արցախում մարդասիրական ականազերծման ուղղությամբ կազմակերպության գործունեության, մասնավորապես, առաջիկայում նախատեսված ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ։
Մասիս Մայիլյանը վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը հետագայում եւս հնարավորինս աջակցել հանրապետությունում The HALO Trust-ի գործունեությանը։

Министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян 26 января принял руководителя программы неправительственной организации The HALO Trust в Арцахе Майкла Ньютона.
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, стороны обсудили ряд вопросов, касающихся деятельности организации по гуманитарному разминированию в Арцахе, в частности, реализации намеченных на ближайший период программ.
Масис Маилян подтвердил готовность властей Арцаха и далее оказывать посильное содействие деятельности The HALO Trust в республике.