Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն, այսօր՝ հունվարի 26-ին, ընդունել է «The HALO Trust» ոչ կառավարական կազմակերպության արցախյան ծրագրի ղեկավար Մայքլ Նյուտոնին։
Արցախի ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր՝ Արցախում մարդասիրական ականազերծման ուղղությամբ կազմակերպության գործունեության, մասնավորապես, առաջիկայում նախատեսված ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ։
Մասիս Մայիլյանը վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը հետագայում եւս հնարավորինս աջակցել հանրապետությունում The HALO Trust-ի գործունեությանը։

STEPANAKERT. – Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR), Masis Mayilian, on Friday received Michael Newton, Artsakh Program Manager of The HALO Trust non-governmental organization.
They discussed the activities of this organization on humanitarian demining in Artsakh, especially the implementation of the programs that are planned for the nearest future, the NKR Ministry of Foreign Affairs informed Armenian News-NEWS.am.
Mayilian reiterated the NKR authorities’ readiness to assist in The HALO Trust activities in Artsakh, in every possible way.