Պարզվել են Բաքվում տղամարդու՝ որդու կողմից դաժան սպանության մանրամասները:
Ինչպես փոխանցում է olke.az-ն, 21-ամյա Էլմեդին Ալիեւը ձերբակալությունից հետո դատախազին նախնական ցուցմունքներ տալիս հայտնել է, որ հայրը սեռական փոքրամասնության ներկայացուցիչ էր:
Զինվորական ծառայությունից վերադառնալուց հետո Է.Ալիեւը բակում տհաճ խոսակցություններ է լսել հոր մասին: Հասակակիցները նրան ասել են, որ իր հայրը՝ Իբրահիմ Ալիեւը, նույնասեռական է, եւ որ մի քանի մարդ նրա հետ սեռական հարաբերություն է ունեցել: Էլմեդին Ալիեւը, ամոթին չդիմանալով, Վելիջան Դադաշեւի եւ Նաջմեդին Իսմայիլովի հետ միասին որոշել է սպանել հորը: Է.Ալիեւի տված ցուցմունքների հիման վրա Իբրահիմ Ալիեւի մարմնի դատաբժշկական փորձաքննություն է նշանակվել: Փորձաքննությունից հետո պարզ կդառնա՝ տղամարդը նույնասեռական էր, թե ոչ:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 1-ի գիշերը Փիրալլահի շրջանի բնակիչ Ազեր Ալիեւի ամառանոցային տարածքում հրդեհ էր բռնկվել: Դեպքի վայրի ստուգման ժամանակ ոստիկանության եւ համայնքի դատախազության աշխատակիցներն այրված դի էին հայտանբերել: Պարզվել էր, որ մահացած Իբրահիմ Ալիեւը տան սեփականատիրոջ եղբայրն էր: Տղամարդը սպանվել էր դանակով: Ի.Ալիեւը ծառայում էր որպես նավաստի:
Սալվադորի խորհրդարանը երկարացրել է արտակարգ դրության ռեժիմը հանցավորության դեմ պայքարի համար
Սալվադորում հերթական անգամ երկարացվել է արտակարգ դրության ռեժիմը...
Խոշորագույն կարտելներից մեկի կոլումբացի նարկոբարոնը ԱՄՆ-ում դատապարտվել է 45 տարվա ազատազրկման.
Դել Գոլֆո կլանը հզոր թմրակարտել է, որը վերահսում է դեպի Մեքսիկա և ԱՄՆ կոկաինի․․․
Հայաստանում կես տարում սպանության դեպքերի 50 տոկոս աճ է գրանցվել
Ավելացել է նաև հրազենով կատարված սպանությունների թիվը․․․
Սալվադորի խորհրդարանը հավանություն  է տվել ավազակախմբերի անդամների խմբային դատավարությունների անցկացմանը
Սալվադորի խորհրդարանը օրենսդրական փոփոխություններ է կատարել...
Սիցիլիայի ափերի մոտ 5,3 տոննա քաշով կոկաին տեղափոխող նավ է առգրավվել. Գործով Ադրբեջանի քաղաքացիներ են անցնում

Выяснились мотивы убийства жестокого убийства мужчины в Баку, совершенного его сыном.
Как передает olke.az, 21-летний Эльмеддин Алиев во время первоначальных показаний прокурору после своего задержания заявил, что его отец был представителем сексуальных меньшинств. Вернувшись с воинской службы, Э.Алиев услышал во дворе неприятные вещи про своего отца. Сверстники сообщили ему, что его отец Ибрагим Алиев является гомосексуалистом, и что несколько человек вступало с ним в половую связь. Не вынеся этого позора, Эльмеддин Алиев вступил в преступный сговор с Велиджаном Дадашевым и Наджмеддином Исмаиловым, и решил убить отца. На основе показаний Э.Алиева назначена медэкспертиза тела Ибрагима Алиева. После экспертизы будет ясно, являлся ли мужчина гомосексуалистом.
Ночью 1 февраля  в доме жителя поселка Пираллахы Азера Алиева на дачном участке поселка Зиря произошел пожар. Во время осмотра места происшествия сотрудники полиции и прокуратуры района обнаружили сгоревшее тело. Было установлено, что покойный Ибрагим Алиев являлся братом хозяина дома. Мужчина был убит острым орудием. убитый И.Алиев служил матросом на корабле.