Չինաստանի ոստիկանությունը արդեն 30-ից ավելի հանցագործների է ձերբակալել ակնոցի շնորհիվ, որը հեշտացնում են դեմքերի նույնականացումը: Սարքը աշխատում է պլանշետի հետ, որը մշակում է ստացված տվյալները, հաղորդում է N +1-ը՝ հղում կատարելով Quartz-ին:
Հանցագործների որոնման նոր համակարգը բաղկացած է հատուկ ակնոցից եւ պլանշետից, որը պարունակում է տվյալների բազա: Ակնոցը սինխրոնիզացվում է պլանշետի հետ եւ նրան պատկերներ է փոխանցում, որոնք հետագայում մշակվում են արհեստական ինտելեկտի ալգորիթմով:
ՀՀ իշխանությունները «Միր» քարտի հետ կապված իրավիճակը ՏՏ ոլորտի պատժամիջոցների առաջացրած դժվարություններից են անվանել
Տարբեր երկրներ ագրեսիվ քաղաքականություն են վարում․․․
Հայաստանի իշխանությունները վստահեցրել են, որ Ակադեմիական քաղաքը պոտենցիալ ոչնչացնելը «այդքան հեշտ» չի լինի

Китайские полицейские задержали уже более 30 правонарушителей благодаря умным очкам, которые упрощают распознавание лиц. Устройство работает в связке с планшетом, который обрабатывает поступающие данные, рассказывает N+1 со ссылкой на Quartz.
Новая система для поиска правонарушителей состоит из специальных очков и планшета, который содержит автономную базу данных. Очки синхронизируются с планшетом и передают ему изображения, которые после обрабатываются алгоритмом искусственного интеллекта. По словам представителей пекинской компании LLVision, разработавшей устройство, системе требуется всего 0,1 секунды для того, чтобы найти человека в базе данных, состоящей из 10 тысяч фотографий. В то же время неизвестно, насколько точно работает программа.